Bakan Selçuk duyurdu! Yarın tüm okullarda başlıyor

AA |  10 Ocak 2021 Pazar - 14:57 | Son Güncelleme : 10 01 2021 - 15:50

MEB'den tüm öğrencileri ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Bakan Selçuk duyurdu. Salgın nedeni ile bir süredir yapılamıyordu. Pazartesi günü yeniden başlıyor. Saat 10.00'da tüm okullarda yapılacak. Eş zamanlı olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarında da yayınlanacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il yöneticilerinden yarın saat 10.00'da yöneticiler ve görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını, öğrenci, öğretmen ve ailelerin bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik için davet edilmelerini istedi.


MEB tarafından açıklama geldi. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren açıklamada yarın yapılacağı duyuruldu. 
 
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan yazılı açıklamada, her  pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye’nin dört bir yanındaki okul  bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı’nın salgın koşulları  nedeniyle bir süredir yan yana okunamadığına dikkat çekildi.
 
Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına  İstiklal Marşı ile başlandığı aktarılan açıklamada, çocuklar ve öğretmenlerin  canlı dersler öncesinde ekran başında milli marşı söylediği anlatıldı.
 
Tüm okulların bahçesinde bayrak töreni yapılacak
 
Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasında şunlar kaydedildi:
 
"Milli Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken  çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşımızı 7’den 77’ye hep  birlikte söylerken buluşalım. 11 Ocak Pazartesi saat 10.00'da tüm okullarımızın  bahçesinde bayrak töreni yapılacak ve İstiklal Marşımız okunacak. Eş zamanlı  olarak TRT EBA İlkokul, Ortaokul, Lise kanallarımızda saat 10.00'da İstiklal  Marşımız yayımlanacak."
 
Açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un tüm Türkiye'ye çağrı  yaparak il yöneticilerinden tüm okullarda, saat 10.00’da yöneticiler ve  halihazırda görevli personelin de katılımıyla bayrak töreni yapılmasını, öğrenci,  öğretmen ve ailelerin bulundukları yerden İstiklal Marşı'na eşlik için davet edilmelerini istediği bildirildi.
 
Bakan Selçuk'un yarın saat 10.00'da mesai arkadaşlarıyla Bakanlık  binasında bayrak törenine katılacağı da duyuruldu.