Bakan Pakdemirli: İş adamlarımıza destek olacağız

AA |  09 Eylül 2018 Pazar - 13:13 | Son Güncelleme : 09 09 2018 - 13:13

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,"Devlet olarak iş adamlarımızın Sudan’da neye ihtiyacı varsa güvenli düzgün bir ortamda iş yapabilmeleri için elimizden geleni yaparız" dedi.


B Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,Sudan ziyareti kapsamında görüşmelerine başladı ve iş  insanlarıyla toplantı gerçekleştirdi.Türk-Sudan iş birliğini oldukça önemsediklerini dile getiren  Pakdemirli, bir ülkede iş yapmak için iyi bir yatırım ortamı, hukuk ve güvenlik  gibi şartların gerekli olduğunu söyledi.
 
Bakan Pakdemirli, şunları kaydetti: "Bu tarafta bazı eksiklikler olabilir ama bu eksiklikler de fırsatları  doğuruyor. Burada senelerini geçirmiş ve büyük araziler işleten arkadaşlar var.  Burası makine ve ekipmana çok ihtiyacı olan bir ülke. Biz size nasıl yardımcı  olabiliriz, devlet ve özel sektör tarafında ilişkilerinizi nasıl tesis edebiliriz  onları konuşacağız. Devlet olarak iş adamlarımızın Sudan'da neye ihtiyacı varsa  güvenli düzgün bir ortamda iş yapabilmeleri için elimizden geleni yaparız."
 
  
Türkiye'nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu da Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen yıl gerçekleştirdiği ziyaretin  ardından Türkiye-Sudan ilişkilerinin siyasi ve ekonomik olarak geliştiğine işaret  etti.
 
  

ETİKETLER