Bakan Kasapoğlu Anıtkabir'de törene katıldı

AA |  19 Mayıs 2019 Pazar - 10:34 | Son Güncelleme : 19 05 2019 - 10:34

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençler, sporcular, öğrenciler ve Bakanlık çalışanlarından oluşan heyetle, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.


Aslanlı Yol'da yürüyüşe geçen heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk  koyarak saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu.
 
Buradaki törenin ardından Bakan Kasapoğlu, Misak-ı Milli Kulesi'nde  bulunan Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.
 
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, deftere şunları yazdı:
 
 
  "Büyük Atatürk"
 
Bugün, 1919'da Samsun'da başlattığınız istiklal mücadelemizin 100.  yılını idrak ediyoruz.
 
100 yıldır iftiharla taşıdığımız istiklal ruhu, aziz milletimizin  yürüyüşünde ve bağımsız devletimizin duruşunda bize ilham kaynağı olmuştur.
 
Cumhuriyeti emanet ettiğiniz gençlerimiz; sadakatle, şehit ve  gazilerimizin mukaddes emaneti olan Cumhuriyetimize, demokrasimize, vatanımıza ve  milletimizin hukukuna sahip çıkmaktadır.
 
 
Biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak; bilgili, sağlıklı, ahlaklı,  erdemli, manevi ve kültürel değerlerimizi sahiplenen, kendine, ülkesine ve  insanlığa sorumluluklarını hisseden gençliğimiz için var gücümüzle çalışıyoruz.
 
Son nefesimize kadar ülkemize, vatanımıza sahip çıkacağımıza ve  tutuşturduğunuz istiklal ruhunu yaşatacağımıza söz veriyoruz.
 
19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümünde, sizi, bütün kahramanlarımızı ve  aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyor, aziz hatıranız önünde  hürmetle eğiliyorum.
 
"Ruhunuz şad olsun."
 
Bakan Kasapoğlu, defteri imzalamasının ardından gençlerle  merdivenlerde hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

ETİKETLER