Bakan Kasapoğlu: 1 milyon kişiye yüzme öğretilecek

AA |  21 Temmuz 2019 Pazar - 11:51 | Son Güncelleme : 21 07 2019 - 12:51

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1 milyon yeni yüzücü kazanma adına 2020 sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğreteceklerini açıkladı.


Bakan Kasapoğlu, 31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda  basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 
Bakanlık olarak ikinci 100 günlük plan çerçevesinde 100 bin kişiye  yüzme öğretme hedefi koyduklarını hatırlatan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Bu  çerçevede gördüğümüz teveccüh bizleri çok daha farklı bir noktaya sevk etti. 100  bin hedefini, 100 günlük süreçte 150 bin çocuğumuza yüzme öğreterek tamamladık.  Bugün yeni bir hedef koyuyoruz. Bakanlık olarak 1 milyon yeni yüzücü kazanma  adına 2020 sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğreteceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Kasapoğlu, yüzmenin sağlığı sürekli kılma adına önemli bir spor  olduğuna dikkati çekerek, "Bakanlık olarak tüm havuzlarımızı, belediyelerin ve  üniversitelerin havuzlarını bu amaç doğrultusunda kullanacağız. Gerekirse özel  sektörle de havuz konusunda iş birliği yapacağız. Yeni havuz inşa etme notasında  çok güzel çalışmalarımız var. Yüzme noktasında her türlü engeli ortadan  kaldıracağız. Her yaştan insana yüzme öğreteceğiz. Sürecin sonunda Avrupa'da ve  dünyada yüzme şampiyonlarıyla bu başarıyı taçlandıracağız." diye konuştu.
 
31. Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı hakkında da görüşlerini  aktaran Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:
 
"Organizasyon güzel. İstanbul, dünyanın gözbebeği. Organizasyonun  güzel bir şekilde yürümesi ve halkımızın ilgisi bizleri umutlandırıyor. Gücümüze  güç katıyor. Bu yarışmaya yüzücü olarak katılan yarısı yabancı bin 200 kişi var.  Bunlar 28 dakikada kontenjanı doldurdu. Bu da ülkemizin spor turizmi açısında  geldiği noktayı ve ülkemize duyulan güveni ortaya koyması açısında çok önemli. Bu  noktada ülkemizin spor turizmi noktasındaki imkanlarını arttıracağız. Bu süreci  daha da güçlendireceğiz."
 

ETİKETLER