Bakan Berat Albayrak'tan flaş sözler: Masaya yumruğumuzu vurduk...

AA |  02 Mart 2019 Cumartesi - 14:12 | Son Güncelleme : 02 03 2019 - 17:34

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Rize'de yaptığı konuşmada, "Bu hafta iş dünyası ile bir araya geldik ve bu yıldan itibaren 2,5 milyon kişiye istihdam sürecini de başlattık. Tüm bu saldırıları püskürtüp, yolumuza daha da sağlam adımlarla devam edeceğiz. Masaya yumruğumuzu vurduk ve doları 5 liraya düşürdük" dedi.


Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak AK Parti'nin 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki  mitinginde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tarihi günlerden geçtiğini söyledi.  Haziran ayında tarihin en büyük saldırısıyla karşı karşıya  kaldıklarını hatırlatan Berat Albayrak, "O saldırıda birileri, 'Türkiye ekonomisi  batacak, dolar 7, 8, 10 lira olacak' diye hayaller kurdu. Takip ettik değil mi? O  büyük saldırıya, tıpkı 17-25'te olduğu gibi, tıpkı 15 Temmuz'da olduğu gibi  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güçlü yumruğumuzu vurduk, doları 5 liraya  düşürdük mü?" ifadesini kullandı.
 
Daha bitmediğini, yeni  başladıklarının altını çizen Albayrak, "Son  bir iki ayda ekonomideki önemli gelişmelerle Cumhurbaşkanımızın talimatı ile 81  bin KOBİ'mize 25 milyar liralık çok uygun maliyet imkanlarıyla kredi imkanı  sağladık. Yaklaşık 77 bin 500 esnafımıza bir ayda 7,5 milyar lira finansman  sağladık." diye konuştu.  Berat Albayrak, iş dünyasının temsilcileriyle bu hafta bir araya  geldiklerini de anımsatarak, şunları kaydetti:"Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu yıldan itibaren 2,5 milyon  istihdam sözüyle istihdam sürecini de başlattık. Türkiye'de iş, ekonomi konusunda  Allah'ın izni ile çok daha güzel bir sürece, bu saldırıları püskürtüp sağlam  adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Rizelilerden ricam, 31 Mart yerel seçim ama  birilerinin tek safta birleşip ülkemize topyekun savaş ilan etmesiyle beka  seçimine dönüştü. Bu resmin farkında mıyız? Kandil'in kimleri desteklediğinin  farkında mıyız? Pensilvanya'nın kimleri desteklediğinin farkında mıyız?" CHP belediyeciliğinin "çöp, çukur ve çamur" ile anıldığını anlatan  Albayrak, AK Parti belediyeciliğinde daha güçlü bir Türkiye inşa edeceklerini  vurguladı.
 

ETİKETLER