Bakan Albayrak: Kandil'i tarihe gömeceğiz!

11 Haziran 2018 Pazartesi - 23:50 | Son Güncelleme : 11 06 2018 - 23:50

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,  Kandil operasyonuna ilişkin, "Kandil'in nefesi kesildi, artık son günlerini  yaşıyor. 10 yıllardır bu ülkenin annelerini ağlatan, evlatlarını öksüz, yetim  bırakan terör belasının inlerine girdiğimiz son günler. Kandil'i tarihe  gömeceğimiz yeni bir dönemin eşiğindeyiz." dedi.


Albayrak, önce Beykoz Belediyesi tarafından Tokatköy'de düzenlenen  sokak iftarında vatandaşlarla sohbet etti, ardından Beykoz İncirköy Mahallesi'ndeki sokak iftarına katıldı.

Burada gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Albayrak, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın Kandil'e yönelik operasyon hakkında çok güzel bir haber  verdiğini söyledi.

Albayrak, bugün itibarıyla Mehmetçiğin terörün kökünü kazımak için  yürüme talimatı aldığını anımsatarak, "Uçaklar havadan, askerler tanklarla  karadan ilerliyor adım adım. Kandil'in nefesi kesildi, artık son günlerini  yaşıyor. 10 yıllardır bu ülkenin annelerini ağlatan, evlatlarını öksüz, yetim  bırakan terör belasının inlerine girdiğimiz son günler. Kandil'i tarihe  gömeceğimiz yeni bir dönemin eşiğindeyiz. Artık ne yüksekteki dağlar ne de yerin  dibi, nereye gizlenirlerse gizlensinler, Kandil'i tarihe gömeceğiz." diye  konuştu.

Türkiye'nin çok güçlü bir ülke olduğunu vurgulayan Albayrak, "Dün  Afrin, bugün Kandil. Bunlar nereye giderse gitsin, tarihe gömeceğiz." ifadesini  kullandı.

Albayrak, duasının, Allah'ın Mehmetçiği koruması ve yeni şanlı  zaferler nasip etmesi olduğunu, en kısa zamanda müjdeli haberler beklediğini dile  getirdi.

"Millet, terör ittifakını sandığa gömecek"

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Diyarbakır'daki  mitingine dikkati çeken Albayrak, kimlerin kimlerle ortak miting yaptığına ve  buraya insan taşıdığına iyi bakmak gerektiğini vurguladı.

"Kim terör örgütüyle kol kola miting yapıyor, sırtını Kandil'e  dayayanlarla kol kola yürüyor, onların bayraklarını sallıyor görüyor musunuz?"  diye soran Albayrak, şöyle devam etti:

"Bir yandan da 52 kardeşimizin katliamının talimatını veren şahsa  özgürlük tezahüratı yapıyor, terör örgütüyle ve destekçileriyle yan yana yürüyor.  Bunların hepsi terörden ve teröristten nemalanıyor, bunu görüyor muyuz? Önemli  olan bu. Türkiye'nin askeri, Mehmetçiği Kandil'e yürüyecek, sen gideceksin  sırtını Kandil'e dayayanlarla birlikte yürüyüp onlara desteğe koşacaksın. 24  Haziran'da bu millet, bu terör ittifakını, bu milletin huzurunu, birliğini ve  beraberliğini bozmaya çalışanları inşallah sandığa gömecek. Bunların tek bir  derdi var, Türkiye'yi, büyük ve güçlü Türkiye hedefini, bu hedefe hızlı adımlarla  ilerleyen bu milleti idealinden vazgeçirmek. Resim budur. Çünkü bunlarda terörle  mücadele, vizyon, proje, icraat, hiçbirisi yok. Seçim beyannamelerinde FETÖ veya  FETÖ ile mücadeleyle ilgili de hiçbir şey yok. 15 Temmuz'u gerçekleştiren, bu  adiliği ve ihaneti yapan, TBMM'yi bombalayan bu terör örgütüne karşı nasıl bir  mücadele ortaya koyacaklar, ortada lafzı var mı? Yok."

"İbretlik"

Albayrak, AK Parti'nin icraat ve hizmet anlamında 15 senedir çok büyük  işler yaptığını söyledi.

Modern hastaneler, yollar, köprüler, İHA'lar, SİHA'lar, sondaj gemisi  gibi birçok noktada önemli adımlar atıldığını anımsatan Albayrak, "Çok daha büyük  ve güçlü adımlar atacağız. Türkiye'yi daha ileri taşıyacağız." değerlendirmesinde  bulundu.

Albayrak, yüreğinde vicdanı olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının  eline kalbine götürerek, 15 senede Türkiye'nin nereden nereye geldiği sorusuna  çok rahatlıkla cevap bulabileceğini vurguladı.

Türkiye sevdalısı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1994'ten beri aşkla  ve şevkle hizmet ettiğini ve Türkiye'nin onun liderliğinden çok önemli bir  geleceğe ilerlediğini belirten Albayrak, şunları kaydetti:

"Bakıyoruz vaat edilen icraatlara, bazılarına gülüyoruz ama bazen  gülmek de yetmiyor. 'Bordan cam üreteceğiz.' dediler ama borcam 1980'lerden beri  var. Bir diğeri çılgın proje olarak tülbent müzesi açacakmış. Bir diğeri diyor ki  'S-400'leri külliye için yapmışız.' Bunlara gülmek bile israf, gülücük israfı.  Bugün bir diğerini daha duydum ki bu gülünecek değil, acı bir şekilde görmemiz  gereken bir şey, ibretlik. Ana muhalefetin adayı diyor ki 'Biz yetki alırsak, 1 8  4'ü getireceğiz.' Ne demek bu? 'Türkiye'yi, 28 Şubat'ın Türkiye'sine geri  götüreceğiz.' demek. Bu zihniyetle ülkeyi bölecek, ayrıştıracak. Başı örtülü,  başı açık. Türkiye'nin böyle bir derdi var mı? Yok. Türkiye'nin özellikle son 15  senede tıpkı bu sofrada olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde güçlü bir şekilde  yarınlara ilerlediği bu dönemde yeniden tefrika ve bölme siyasetini getirmeye...  Bunu görmemiz lazım. İnşallah, Cenab-ı Allah bu ülkeye bu günleri bir daha  göstermez."

ETİKETLER