Bakan Akar: Ne kadar hain ve kalleş olduklarını gösterdiler

AA |  20 Nisan 2019 Cumartesi - 18:31 | Son Güncelleme : 20 04 2019 - 18:31

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye-Irak sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan çatışmaya ilişkin, "İcra edilen operasyonlar neticesinde ağır kayıplar veren ve bitme noktasına gelen terör örgütü, Berat Kandili'ni idrak ettiğimiz bir gecede üs bölgemize saldırarak bir kez daha ne kadar alçak, hain ve kalleş olduğunu göstermiştir." dedi.


Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri  Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, terörle mücadele operasyonu sırasında sınır  hattında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 4 askerin naaşının  memleketlerine uğurlandığı törenin ardından 3. Piyade Tümen Komutanlığına geçti.
 
Harekat Merkezi'nde dün sınır hattındaki terör operasyonunda çıkan  çatışmaya ilişkin detaylı brifing alan Akar, talimatlar verdi.
 
Hain ve kalleş terör saldırısı nedeniyle kahraman silah arkadaşlarını  kaybetmekten duyduğu üzüntüyü dile getiren Bakan Akar, "İcra edilen operasyonlar  neticesinde ağır kayıplar veren ve bitme noktasına gelen terör örgütü, Berat  Kandili'ni idrak ettiğimiz bir gecede üs bölgemize saldırarak bir kez daha ne  kadar alçak, hain ve kalleş olduğunu göstermiştir." diye konuştu.
 
"Bu menfur saldırılar bizleri yıldırmayacak, icra ettiği görevlerle  milletin gururu olan TSK kendisine tevdi edilen görevleri, geçmişte olduğu gibi  gelecekte de artan azim ve kararlılıkla yerine getirecektir." diyen Akar, terörle  mücadelenin kararlılıkla devam ettiğini vurguladı.
 
Hulusi Akar, şunları kaydetti:
 
"Vatan aşkıyla canlarını, millet sevdası ile yarınlarını feda eden  kahramanlar, şanlı, şerefli tarihimizin en müstesna sayfalarında yerlerini  almıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da TSK'nin tarihimizden aldığı  ilham ve milletimizden aldığı destekle, son terörist etkisiz hale getirilinceye  kadar mücadeleye devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın."
 
Şehitlere Allah'tan rahmet yaralılara şifa dileyen Akar, şunları  kaydetti:
 
"Evlatlarımız zaferleri ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan  ordumuzun kahraman ve fedakar mensupları olarak, vatanın ve milletin bölünmez  bütünlüğü uğruna şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Göstermiş oldukları yiğitlik  ve cesaretle, Türk milletinin varlığının, birlik ve beraberliğinin ölümsüz birer  sembolü olarak hatıraları sonsuza kadar kalbimizde yaşayacaktır. Bu gazi ve  kahraman millet, tarihin her döneminde olduğu gibi terör belasından en kısa  sürede kurtulup aydınlık gelecekte kendinden, yarınlarından emin olarak yaşamaya  devam edecektir.
 
Bizim şerefli vazifemiz de aziz milletimizin güven ve gurur kaynağı,  bugünün ve geleceğin korkusuz muhafızları olarak her şart altında yılmadan  mücadeleye devam etmek olacaktır. Şimdiye kadar yaptığımız operasyonlarla  şehitlerimizin, gazilerimizin bir damla kanını, yakınlarının ise bir damla  gözyaşlarını yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız."

ETİKETLER