Bakan Akar'dan ilk açıklama!

10 Temmuz 2018 Salı - 15:09 | Son Güncelleme : 10 07 2018 - 18:26

Milli Savunma Bakanı olarak kabineye giren Orgeneral Hulusi Akar, "Yeni sistemimiz hayırlı uğurlu olsun" dedi.


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Meclisteki yemin töreninin ardından basın mensuplarının  sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun, "Üç gün önce locadan izliyordunuz, bugün yemin  ettiniz." şeklindeki sözleri üzerine Akar, "Hayat böyle bir şey. İnsan kuş  misali." ifadesini kullandı.
Akar, "Sivil hayat nasıl?" sorusuna, "Bakacağız." yanıtını verdi. Hulusi Akar, yeni yönetim düzeni içerisinde herkesin ülke için canla  başla çalışacağını belirterek, şunları söyledi:
 
"Bizim görevimiz itibarıyla ülkemizin, birliği, bütünlüğü, güvenliği,  milletimizin egemenliği ve bekası için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da  artan şiddet ve tempoda elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnşallah, başta  güvenlik, terörle mücadele olmak üzere diğer konularda güvenliğimizi tam olarak  sağlayacağız. Ülkemizin hak ve menfaatlerini ülkemiz içinde, yurdumuz dışında,  sınır ötesinde karşılayıp kollayacağız."  Tebrikleri kabul eden Akar, kendisini izleyen kalabalığı görünce,  "Acemi sivil çarpar, dikkat." diye espri yaptı.