Bahçeli'den sert açıklama: YPG dilidir

AA |  02 Mart 2018 Cuma - 15:30 | Son Güncelleme : 02 03 2018 - 17:02

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Ateşkes Afrin'i kapsıyor demek YPG dilidir." dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Afrin’de Türkiye  Cumhuriyeti’nin istiklali savunulmaktadır. Afrin’de milli onurumuz, milli  güvenliğimiz, egemenlik haklarımız müdafaa edilmektedir. Unutulmamalıdır ki beka  için, bayrak için, mukaddes ve mukadderat için şehadet şerbetinden içmeye kalbi  vatan sevgisiyle çarpan herkes, hepimiz varız, kuşku yok hazırız." ifadelerini  kullandı. 
 
Bahçeli, yazılı açıklamasında, Hatay'ın Hassa ilçesi Akbaba Hudut  Karakolu'nun karşısında bulunan Keltepe kırsalında teröristlerle yaşanan sıcak  temasın akabinde hainlerin korkakça tünellere saklanarak ateş açmaları sonucunda  8 kahramanın şehit olduğunu, 13 kahramanın da yaralandığını, Özgür Suriye Ordusu  mensuplarından da şehit ve yaralıların bulunduğunu belirtti.
 
Devlet Bahçeli, 20 Ocak 2018'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı  süresince 41 askerin şehit olduğunu, Türk Silahlı Kuvvetleri ile omuz omuza  mücadele veren Özgür Suriye Ordusu'nun da 116 şehit verdiğini kaydetti.
 
Türk milletinin bağrına taş bastığını belirten Bahçeli, şöyle devam  etti:
 
"Millet, elbette gelen şehit haberlerine derinden üzülmüştür. Nitekim  acımız büyüdükçe büyümüş, milli vicdanı heder etmiş, kederden kedere  sürüklemiştir. Ancak sabretmek, metin olmak, yeis ve yılgınlığa kapılmamak  geldiğimiz bu aşamada tarihi önemdedir. Aziz şehitlerimiz haklı ve haysiyetli bir  mücadelenin sonucunda Peygamberimize komşu olacak manevi bir makama  yükselmişlerdir."
 
Bahçeli, Afrin'de Türkiye'nin bekası, tarihi ve egemenlik haklarının  cesurca müdafaa edildiğini vurgulayarak, bundan dönüş olmadığını, gemilerin  yandığını kaydetti.
 
"Yeryüzünün şeytan iş birlikçileridir"
 
Zeytin Dalı Harekatı'nın meşru ve haklı olduğunu vurgulayan Bahçeli,  "Karşımızdaki muhasım odaklar, müstevli oluşumlar insanlığın yüz karaları,  yeryüzünün şeytan iş birlikçileridir.  " ifadesini kullandı.
 
Zorlu bir coğrafyaya sahip Afrin'in iklim şartlarının mücadelenin  aleyhine olduğuna işaret eden Bahçeli, "Buna rağmen, Allah'a çok şükür, adım adım  PKK/PYD/YPG terör örgütlerinin sınırlarımızla bağlantısı kesilmiş, sonuç  itibarıyla Afrin hilal kuşatmasına alınmıştır." değerlendirmesinde bulundu.
 
Bahçeli, Afrin'in stratejik noktaları olan güney batıdaki Cinderes,  batıdaki Raco, kuzeydeki Bülbül bölgelerinde kurulan üslerden teröristlerin  gizlendikleri her alanın insansız hava araçlarıyla tespit edilip, topçu  bataryalarıyla vurulduğunu bildirdi.
 
2 bin 300'e yakın terörist etkisiz hale getirildi
 
Bahçeli, bugüne kadar 2 bin 300'e yakın teröristin etkisiz hale  getirildiğini, bunun çok önemli, inkar ve ihmal edilemeyecek bir başarı, bir  ilerleme, bir kazanım olduğunu kaydetti.
 
Afrin'de meskun mahal operasyonlarının bu sabah Raco'da başladığını,  Cinderes'in muhasara altına alındığını belirten Bahçeli, şunları kaydetti:
 
"Önümüzdeki süreç tehlikeli olduğu gibi, doğası gereğince meskun  mahallerdeki hassasiyet ve dikkatten dolayı süreç uzayabilecek, ancak mücadelenin  ruh, heyecan ve inancı asla gevşemeyecek, eksilmeyecektir. İnancımız budur,  beklentimiz bu şekildedir. Çünkü Afrin'de Türkiye Cumhuriyeti'nin istiklali  savunulmaktadır. Afrin'de milli onurumuz, milli güvenliğimiz, egemenlik  haklarımız müdafaa edilmektedir. Unutulmamalıdır ki beka için, bayrak için,  mukaddes ve mukadderat için şehadet şerbetinden içmeye kalbi vatan sevgisiyle  çarpan herkes, hepimiz varız, kuşku yok hazırız.
 
Afrin'de önümüzü kesmeye, hızımızı yavaşlatmaya, mücadelemizi  kösteklemeye çalışan hiçbir ülke ve küresel organizasyona boyun eğmemeliyiz, buna  müsaade etmemeliyiz."
 
Bahçeli, terör örgütü YPG'nin koruyucu zırhı, can simidi, doğal ve kan  müttefiki ABD'nin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin 2401 Sayılı Kararını  çarpıtmasını, Türkiye'ye kibirli ve ikiyüzlü bir tavırla parmak sallamasını  "garabet" olarak niteledi.
 
"Doğu Guta'da ilan edilen ateşkesin Afrin'i de kapsadığını iddia etmek  PKK ağzı, YPG dili, savrulma halidir." ifadesini kullanan Bahçeli, Türkiye'nin  okuduğunu anlayacak, anladığını muhataplarının yüzüne her seferinde haykıracak  cesaret ve dirayette olduğunu kaydetti.
 
Bahçeli, gücü ve mevkisi ne olursa olsun hiç kimsenin, dost pelerini  giyip düşman kılıcı sallayan hiçbir ülkenin, Türkiye'nin terörizmle mücadelesini  söndüremeyeceğini, bağımsızlık ve beka mücadelesinden milleti döndüremeyeceğini  vurguladı.
 
"Yılanın başı yuvasında kesilmelidir"
 
Bahçeli, Afrin'de son hain imha edilinceye, güney sınırları emniyete  alınıncaya kadar milli infialin enerjisinin düşmeyeceğinin altını çizdi.
 
Menbiç ve Fırat'ın doğusu da dahil olmak üzere, nerede bir insanlık  düşmanı, mazlum ve sivil halkların celladı varsa Türkiye'nin orada olması,  kaynağında canileri etkisiz hale getirmesi gerektiğini belirten Bahçeli, şu  değerlendirmede bulundu:
 
"Yılanın başı yuvasında kesilmelidir. Dostun ve düşmanın birbirine  karıştığı bugünkü zaman diliminde, herkes hesabını buna müzahir yapmak  durumundadır.Türk milleti tarih boyunca varlığının ve hayati çıkarlarının  bedelini ödeye ödeye bugünlere gelmiştir. Artık bedeli ödeme sırası bellidir,  tehir yoktur. Yurdumuz bellidir, tavizi yoktur. Devletimiz bellidir, tereddüt  yoktur. Her şehit, bekamızın hisarına harç karan, istikbalimizin ufkunu tertemiz  kanıyla açan iman ve ahlak kahramanıdır. Onlar ki kıyamet günü şefaatçiler  arasında yer alacaklardır. Türk milleti fedakarlıkta sınır tanımadığı sürece,  hainlere hayat haram olacak, teröristler tutunacak çürük dal bile  bulamayacaklardır. İnanıyorum ki Afrin sokak sokak, ev ev temizlenecek,  teröristlerin nefesi kesilip belleri kırılacaktır. Allah kahramanlarımızı  korusun, Türk milletini ve Türkiye'yi sonsuza kadar var kılsın. 'Amin' diyelim,  aminlerle manevi kalkanımızı kaldırıp beka ruhuyla istikbale uzanalım. Bu duygu  ve düşüncelerle aziz şehitlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar  diliyorum. Şehit ailelerinin acılarını yürekten paylaşıyorum. Milletimizin, silah  arkadaşlarının, sevdiklerinin ve hepimizin başı sağ olsun diyorum."

ETİKETLER