Bahçeli'den seçim açıklaması

AA |  23 Haziran 2019 Pazar - 20:40 | Son Güncelleme : 23 06 2019 - 21:21

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “23 Haziran İstanbul Büyükşehir Başkan Seçimi” hakkında açıklamalarda bulundu.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bilinmelidir ki  Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde muhafaza ve müdafaa edecektir."  değerlendirmesini yaptı. 
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin yaptığı  yazılı açıklamada Bahçeli, Türkiye'yi uzun bir süre meşgul eden seçimin  tamamlandığını, resmi olmayan geçici sonuçların belli olduğunu belirtti.
 
Bahçeli, İstanbul'da milli iradenin tercih ve eğiliminin ortaya  çıktığına dikkati çekerek, "Sandık demokrasinin namusudur ve herkes tarafından  titizlikle saygı duyulmalıdır. İstanbul temelli yaygın ve yoğun tartışmalar  sandık marifetiyle sonuca bağlanmış, süreç nihayete ermiştir." ifadelerini  kullandı.
 
"MHP üzerine düşen sorumluluğu yerine getirdi"
 
Seçimlere katılım oranının muteber bir seviyede tezahür etmesinin  sevindirici olduğunu kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti:
 
"Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun olacak  şekilde üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yerine getirmiş, Sayın Binali  Yıldırım'a azim ve kararlılıkla destek vermiştir. Buna sağduyu ve vicdan sahibi  her insanımız kefil ve şahittir.
 
31 Mart'ta İstanbul seçimlerine damga vuran usulsüzlük ve  yolsuzlukların gölgesinde iptal edilerek tekrarı yapılan İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkan seçimi demokrasi tarihimizde unutulmayacak olay ve ilişki  ağlarına sahne olmuştur.
 
Haksız ve hukuksuz mağduriyet üzerine bina edilen çarpık siyaset  dilinin İstanbul'a ne getirip ne götüreceğini önümüzdeki süreçte daha iyi görmek  mümkün ve muhtemeldir. Milli iradenin ipotek altına alınması gayesiyle tedavüle  sokulan algı oyunları, kamçılanan istismar ve inkar siyaseti maalesef kaygı  verici ölçüde mesafe almış, ileri derecede propaganda diline hakim olmuştur."
 
"Türkiye esas gündemine dönmeli"
 
Devlet Bahçeli, "Şu anki tabloya göre CHP'nin İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkan Adayının öne çıkması, 23 Haziran seçimine bakışımızı asla  değiştirmeyecek, hakkın ve hakikatin safındaki inançlı duruşumuzu  etkilemeyecektir." değerlendirmesinde bulundu.
 
Türkiye'nin artık esas gündemine dönmesi ve seçim sürecinin kapanması  gerektiğini vurgulayan Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
"Bu kapsamda yeni bir erken seçim bahsi açmak ülkemize yapılacak en  büyük kötülükler arasındadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ihtiyaç  duyduğu reformlar, yasal düzenlemeler, kurumsal düzeltmeler ve geleceği kavrayıp  kucaklayan milli stratejiler ortak akıl ve ortak çabayla hayata  geçirilmelidir. 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonuna birlik ve beraberlik içinde  ulaşılmalıdır."
 
"Yanlış hesabın ters döneceğini iyi bilmelerinde yarar var"
 
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türk milletinin ertelenmesi ve ötelenmesi  imkansız olan ağır meselelerinin hallini ve hafifletilmesini sabırla beklediğine  dikkati çekerek, şunları kaydetti:
 
"Bilinmelidir ki Cumhur İttifakı kutlu varlığını güçlü bir şekilde  muhafaza ve müdafaa edecektir. Hiç kimse Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona  tevessül etmemelidir. Kaldı ki Türkiye'nin artan iç ve dış sorunlarına karşı  Yenikapı ruhuyla hareket edeceğimiz tartışmasız bir gerçektir. 23 Haziran seçimi  sonuçlarını yanlış yorumlayıp şımarıklığa heves edenler varsa yanlış hesabın  mutlaka ters döneceğini iyi bilmelerinde yarar olacaktır."
 
"İstanbul seçimi hayırlı olsun"
 
Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin Türkiye'ye  ve İstanbul'a hayırlı olması temennisinde bulunarak,  "23 Haziran seçim sonucu  üzerinde herkesin teferruatlı analiz ve değerlendirme yapmasının demokrasimiz ve  geleceğimiz açısından mühim ve mecburi olduğu inancındayım. 11 Mayıs'tan bugüne  kadar gece gündüz çalışan, fazilet ve fedakarlık numunesi olan Milliyetçi-Ülkücü  Hareket'in bütün muhterem mensuplarını, İstanbul il ve ilçe teşkilatlarımızı ayrı  ayrı kutluyor, hepsine yürekten teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

ETİKETLER

MHP Devlet Bahçeli