MHP Lideri Bahçeli'den sert sözler: Neyin intikamı olacak?

30 Mart 2019 Cumartesi - 13:13 | Son Güncelleme : 30 03 2019 - 15:30

MHP Lideri Bahçeli, "Bir şahsiyet çıkıyor, '31 Mart seçimleri parlamenter sistemin Cumhurbaşkanlığı sisteminden intikamı olacaktır' diyor. Neyin intikamı olacak, niçin intikam meselesinden bahsediyorsunuz?"dedi.


MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli partisinin Gölbaşı Seçim İletişim Merkezi'ni ziyaretinde  vatandaşlara hitap etti.
 
"Partilere her zaman  bir mensubiyet duyabilirsiniz ama öyle zamanlar olur ki partilerin üstünde  düşünmek, öncelikle beka ve memleketi düşünmek mecburiyetindesiniz." dedi. 
 
Yarın yapılacak mahalli idareler seçimlerinin millete ve bütün siyasi  partilere hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Bahçeli, yapılacak  seçimlerin daha önceki mahalli idareler seçimlerinden farklı bir anlam ve öneme  sahip olduğunu söyledi.
 
Gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm seçmenlerden sandığa  gitmelerini isteyen Bahçeli, şunları kaydetti:
 
"Çünkü bu seçimlerde milletimizin geleceği için hayırlı ve büyük bir  adım atmış olacaksınız. Onun için birinci görevimiz sandığa gitmek olmalı, ikinci  görevimiz ise bu seçimlere katılan siyasi partiler ve o partiler arasında oluşmuş  olan ittifakları da göz önünde aldığımız takdirde arzumuz ve dileğimiz odur ki  sandığa giden her vatandaşımız Cumhur İttifakı'nın anlamını bilerek tercihini  Cumhur İttifakı'ndan yana yapması gerekir."
 
Cumhur İttifakı'nın iyi anlaşılması için nasıl doğduğuna, nasıl  geliştiğine ve neye hizmet ettiğine bakılması gerektiğini vurgulayan Bahçeli,  "Bunu anladığımız takdirde değişik kara propagandaların tesiri altında  kalmaksızın kendi aklımız ve vicdanımızla yorumladığımız takdirde inanıyorum ki  bu büyük millete çok büyük hizmet sunmuş olacaksınız." diye konuştu.
 
Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz tahribat ve felaketi sonrası  kurulan bir ittifak olduğunu anımsatarak, ittifaklarının daha sonraki süreçte  ülkenin yönetimine şekil verebilecek bir anlayışın gelişmesine de vesile olduğunu  dile getirdi.
 
 "Cumhur İttifakı'nın ana gayesi iktidarın kalıcı olması isteği"
 
Yarın yapılacak mahalli idareler seçimlerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet  Sistemi açısında önemli olduğunu ifade eden Bahçeli, şunları söyledi:
 
 "Bu sistemin devamı ülkemiz açısında faydalıdır, bu sistemin devamı  ülkemiz açısında mecburidir. Çünkü etrafımız ateşle doludur. Ülkemizde ise iki  terör kaynağı, Türkiye'yi sosyal yönden huzursuz kılıyor, istikrarı bozuyor ve  kardeş kavgasına sebebiyet verebilecek tahrikler, provokasyonlar içerisine  giriyor. Bunu aşabilmek için güçlü bir iktidarın olması lazım, hızlı karar  verebilecek bir iradenin ortaya çıkması lazım. İşte bugünkü Cumhur İttifakı'nın  ana gayesi böyle bir iktidarın kalıcı, istikrar sağlayıcı olması isteğidir."
 
Bahçeli, Türkiye'nin kritik aşamadan geçtiği, dünyada ve bölgede  birçok önemli olay yaşandığı bu dönemde yapılan bazı açıklamaları da anımsatarak,  şöyle konuştu:
 
"Bir şahsiyet çıkıyor, '31 Mart seçimleri parlamenter sistemin  Cumhurbaşkanlığı sisteminden intikamı olacaktır' diyor. Neyin intikamı olacak,  niçin intikam meselesinden bahsediyorsunuz? Bir sistem değişikliği bir intikama  gerekçe olabilir mi? Bir sistem değişikliği 'Türkiye'de intikam alacağım' diyerek  kardeşi kardeşe kırdıracak bir hareket olabilir mi? Bunları iyi anlamak lazım.  İttifakların ruhuna iyi bakmak lazım. Arkasında önünde kim varsa bunları iyi  görmek lazım. Kararımızı da ona göre vermek lazım. Partilere her zaman bir  mensubiyet duyabilirsiniz ama öyle zamanlar olur ki partilerin üstünde düşünmek,  öncelikle beka ve memleketi düşünmek mecburiyetindesiniz. İşte bugünkü Cumhur  İttifakı'nın ana gayesi budur ve bu yönünle de çalışmalar çok hızlı bir şekilde  devam etmektedir."
 
"Üç tane oy fazla alacağım diyerek Mehmetçiği yok farz edemezsiniz"
 
Cumhur İttifakı'nın 31 Mart gecesi elde edeceği hayırlı bir sonuçla  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine ikinci kez gücü vereceğini dile getiren  Bahçeli, "İşte öyle bir güç Türkiye'yi kendi iç meselelerini çözmüş, sosyal ve  ekonomik meselelerini aşmış, bölgesinde güçlü, küresel yapı içerisinde sözü  dinlenir bir ülke konumuna gelmek suretiyle dünyada ülkeler arasındaki istikrarı  sağlayabilecek bir önderliği, öncülüğü yapabilecek bir duruma gelmiş olacaktır.  Bu sebepten dolayı bu seçimler ihmal edilmemelidir. Bu seçimlerde kimin ne yapmak  istediğini de iyi anlamak lazımdır." diye konuştu.
 
Bahçeli, terörle mücadelede keskin adımlar atılarak terörün 41 yıllık  silahlı ve silahsız propaganda döneminin aşıldığını ve Türkiye'nin bugün çok  önemli bir noktaya geldiğini ifade ederek, konuşmasına şöyle devam etti:
 
"Huzur yaklaşıyor, terörün sonu görülüyor ve kökü kazınıyor. Böyle bir  ortamda dağda yok ettiklerinizi belediyelerde göreve getiremezsiniz. 'Üç tane  belediye kazanacağım, üç tane oy fazla alacağım' diyerek Mehmetçiği yok farz  edemezsiniz. Onun mücadelesini görmemezlikten gelemezsiniz. Binlerce şehidimizi  unutamazsınız. Bu sebepten dolayı aradaki sızmaları şöyle böyle demokrasi  kavramları arasında iyi görerek hareket etmek durumundayız. Terörle mücadelede  dağa çıkamayanlar, kalkmışlar PKK'nın şemsiyesi altında mahalli idarelerde  iktidar olmaya çalışıyorlar. Buna mani olmak lazımdır."
 
Bahçeli, konuşmasının sonunda Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Ramazan  Şimşek'e destek istedi.