Bahçeli'den genel merkeze "döviz bozdurun" talimatı

AA |  10 Ağustos 2018 Cuma - 21:32 | Son Güncelleme : 10 08 2018 - 22:05

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "MHP Genel Merkezi'nin hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar varsa bozdurulsun" talimatını verdiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bayburt'ta halka seslenişinde; "yastık altında doları, avrosu, altını olan varsa gitsin bozdursun" demişti


MHP'den yapılan açıklamaya göre, Bahçeli, yükselen döviz kurlarıyla  ilgili Twitter'dan yaptığı açıklama sonrasında parti genel merkezine de "döviz  bozdurulması" yönünde talimat verdi.
 
Bahçeli, MHP Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt  Karakaya'ya "2018 yılında alınan hazine yardımlarından dövize bağlı olanlar  varsa, pazartesi gününden itibaren Türk lirasına dönüştürülmesi" yönünde  talimatta bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bayburt'ta halka seslenişinde tüm vatandaşlara çağrı yaparak, "Yastığının altında doları, avrosu, altını olan varsa gitsin TL ile bankalarımızda bozdursun, bu bir yerli mili mücadeledir. Bu bir, bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere benim milletimin cevabı olacaktır" demişti.
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER