Azize bu akşam başlıyor!

19 Kasım 2019 Salı - 15:44 | Son Güncelleme : 19 11 2019 - 15:57

Kanal D’nin Süreç Film imzalı yeni dizisi Azize, bu akşam ilk bölümüyle ekranda olacak.


Etkileyici hikâyesi ve güçlü kadrosuyla sezonun en iddialı projelerinden biri olan Azize’nin karakterleri ise şöyle;

 

KARTAL ALPAN (Buğra Gülsoy): Alpanların oğludur. Ailesinin güvende olması için çabalamaktadır. Babasının mafyatik ilişkilerine karşı isteksiz olduğu halde yeri geldiğinde bu işlerde babasının tahtını zorlayacak kadar yetenekli ve zeki bir veliahttır. 

 

AZİZE GÜNAY (Hande Erçel): Babasının intikamını almak için babasını öldüren mafya ailesi Alpanlar’ın içine sızar. Kartal Alpan’a aşık olunca amacına ulaşmak için kendisi ile de mücadele etmeye başlar.

 

BALKAN ALPAN (Mustafa Yıldıran): Kartal’ın abisi, Azize’nin babasını vuran kişidir. Yıllar önce bu sebeple hapse girmiş, gençliğini hapiste geçirmiştir. Hapisten çıktığında Karakaya ailesinin de başına geçecektir.

 

BARBAROS KARAKAYA (Mustafa Avkıran): Uğruna, kızı Yıldız’ın hayatını bile hiçe saydığı koltuğu için yapmayacağı kötülük yoktur. Kötülüklerini yaparken Komiser Okan’ı da kullanacaktır.

 

ASYA GÜNDOĞAN (Duygu Sarışın): Mafya ailelerinin içindeki tek kadın liderdir ve en gençleridir. Kartal’ın kendini anladığını düşündüğü nadir insanlardandır. Azize-Kartal aşkının engellerinden biridir.

 

TUNA ALPAN (Selen Öztürk): Kartal’ın halasıdır, ailedeki iç işler ondan sorulur. 

 

OKAN (Tugay Mercan): Azize’nin Alpanlar tarafından öldürülen baş komiser babasının yardımcısıdır. Azize’ye sahip çıkmış, Azize büyüdükten sonra da ona âşık olmuştur.

 

YILDIZ ALPAN (Başak Daşman): Barbaros Karakaya’nın kızıdır aynı zamanda Balkan’ın eşidir.

 

İSKENDER ALPAN (Çetin Sarıkartal): Alpan ailesinin reisi, nam salmış bir mafya babasıdır.  Yeraltı dünyasının en güçlüsü olmak istemektedir.

 

 

ADNAN BARDAR (Orhan Kılıç): Bardar ailesinin başındadır. Tuna’nın eski gizli sevgilisidir.

 

OSMAN TARVAN (Cenk Kangöz): Yeraltı dünyasının sosyeteye de mensup olan Tarvan ailesinin başıdır. Birinin izi bulunacaksa, bağlantıları çözülecekse,  Osman’dan yardım istenir.

 

YAMAN ÖZSOY (Serkan Altıntaş): Kartal’ın yakın koruması, bir yandan da en iyi dostudur. Ceyda’dan hoşlanmaktadır ama bu aşkını meydana çıkarmak istemez. Kartal’a ihanet sayar.

 

AYNUR ALPAN (Asuman Çakır): İskender’in ölen abisi Hasan’ın eşidir. Müştemilattaki işlerin ve mutfağın başındadır.

 

HASAN ALPAN (Ufuk Şen): Ölen abi Hasan’ın oğludur. İskender’in sağ koludur, ailenin silah gücünü yönetmektedir.

 

CEYDA ALPAN (Ceylan Batı): İskender’in en küçük çocuğudur. Yaman’a olan aşkı babasının ilişkilerini bozacaktır.

 

GÜL ALPAN (Zeynep Kızıltan): Hasan’ın karısıdır. Kayınvalidesi Aynur’la birlikte mutfak işlerine bakar. Gelin kaynana hiç anlaşamazlar, aralarında tatlı bir itişme vardır.

 

KUZEY ALPAN (Efekan Can): Yıldız ve Balkan’ın oğlu İskender’in kendi soyadından tek erkek torunudur. Barbaros Karakaya’nın da veliahdıdır.

 
SELİN ALPAN (Ece Miray Okur): Yıldız ve Balkan’ın kızıdır.