Gazetevatan.com » Yazarlar » 2018'de öne çıkacak 10 trend

2018'de öne çıkacak 10 trend

06 January 2018 Saturday


Yeni sezona hazır mısınız? 2018’de yükselişe geçen çirkin ayakkabı ve bisiklet şortlarının dışında dikkat çeken trendleri sizin için inceledik.
 
Şortlar hazır
 
Bisiklet kullananların favorisi olan diz kapağında biten tayt ve şortlar geri dönüyor. Özellikle Saint Laurent ve Nina Ricci gibi markalar eteklerle dantel taytları kombinlemekte ustalık gösterdi. 
 
Radikal transparanlık
 
Her şeyi el çantasına sığdırdınız ama yetmez içini görebilmeliyiz. Valentino, Chanel ve Celine içi görülen clutch çantalarla geri döndüler ve bu yıl her yerde kendisine rastlayacaksınız. 
 
Hırkalara dönüş
 
Yaz akşamlarında elbiselerin üstüne aldığınız hırkalar artık her yerde. Erdem gibi markalarda broşlarla süslenen hırkalar (pantolon ya da etek üstüne fark etmiyor) her kombine uyuyor.  
 
Porselen güzelliği
 
Porselen bebekleri kim unutabilir? Ya da onlarla oynamak için ne kadar yaşlı olabilirsiniz ? Bu sezon Simone Rocha ve Mulberry gibi tasarımcılar çocukluk zamanınızın gözde oyuncaklarından ilham aldılar. Folk desenli elbise, bilekte biten botlar derken porselen bebekler 
geri döndü. 
 
Eşofmanın dönüşü
 
Valentino’nun kreasyonunda bulunan yeşil ve işlemeli eşofman stili pantolon sezona ilham verdi. Işıltı, işleme, kurdele derken bu yeni hiper feminen ama bir o kadar rahat trend sizi de esiri edebilir. 
 
Korku zamanı
 
Amerikan korku filmleri modaya da ilham verenlerden. Elm Sokağı Kabusu, Rosemary’nin Bebeği gibi filmlerden esinlenilen özellikle gecelik benzeri elbiseler sezonda çok moda olacak. Calvin Klein bunun en başarılı temsilcilerinden sadece bir tanesi. 
 
Kötü ayakkabılar festivali
 
Görüyor ve hiçbir şeye benzetemiyorsunuz ama çok modalar. Asimetrik tabanlar, renkli deriler, parlak taşlar derken Loewe gibi markalar bayrak ellerinde bu ayakkabıları herkese giydirme amacına bu sezon ulaşıyor. 
 
Fransız kadını
 
Yaz aylarında sahilde gezinen Fransız kadını imajı hakim olacak. Büyük şapkalar, büyük küpeler, örme elbiseler ve seksi bir duruş. 
 
Ev kuralları
 
Londra’daki moda şovlarına göre ev temizliği yeni pilates sporu. Bu sene bir çok marka bahar temizliği dokunuşlu elbise ve kıyafetlerini gardırobunuza sokacak. 
 
Denim üzerine denim yetmez bir daha denim
 
Denim pantolon ya da etek üzerine denim gömlek ya da üst seçtiniz ama yetmez. Tom Ford’un yaptığı gibi en az üç denim parçayı üst üste geçireceksiniz.