Avukat Pınar’ın çığlığı

01 Ocak 2012 Pazar - 14:11 | Son Güncelleme : 01 01 2012 - 14:11

Erdoğan'a mektup yazdı


Avukat Pınar Söğüt, 1 ay önce boşandığı güvenlik görevlisi olan eşinin kendisini “Seni Ayşe Paşalı gibi öldüreceğim” diyerek tehdit ettiğini belirterek Başbakan Erdoğan’dan yardım istedi.

ANTALYA Barosu’na kayıtlı avukat 31 yaşındaki Pınar Söğüt (Ertunç), 6 yıl önce bir otele haciz işlemine gitti. Ertunç, otelin güvenlik görevlisi Adem Murat Söğüt’le (35) karşılaştı ve aşık oldu. Nikah masasına oturan çiftin ilk yıllarda mutlu evliliği, lise mezunu kocanın işsiz kalmasıyla sarsıldı. Eşinden psikolojik işkence ve şiddet görmeye başladığını söyleyen Pınar Söğüt, 1 ay önce anlaşmalı olarak boşandı.

Adem Murat Söğüt, avukat eşinin tanındığı Söğüt soyadını kullanmaya devam etmesini kabul etti. Ancak boşanmalarına karşın Adem Murat Söğüt’ün kendisine psikolojik işkence ve şiddet uygulamayı sürdürdüğünü, ölümle tehdit ettiğini söyleyen avukat Pınar Söğüt (Ertunç), son çare olarak “Beni ve oğlumun hayatını kurtarın” diyerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı. Mektubunda yaşadıklarını anlatan Pınar Söğüt (Ertunç), şunları yazdı: “Ondan ayrılmak istediğimde iki kaburga kemiğimi kırdı. Son olarak da adliyenin ortasında meslektaşlarımın ve müvekkillerimin önünde beni dövdü. Beni ’Seni Ayşe Paşalı gibi öldüreceğim’ diyor. Ölümü bekleyen birisi haline geldim. Polisler bile ’Siz avukatsınız, kendi hakkınızı savunmasını bilirsiniz diye korumaya gerek duymadık’ diyebildiler bana. Hakkımı bilmek beni yumruklardan korumuyor. Adam evime giriyor ve bana saldırıyor, polise zorla ifade aldırıyorum. Devletin bana yeni kimlik vermesini istiyorum. Yüzümü değiştirmek istiyorum.”

‘Savunmasız kaldım’

Avukat olmanın ve haklarını bilmenin kadın olarak kendisini şiddetten koruyamadığına dikkat çekerek yaşadıklarını anlatan Pınar Söğüt (Ertunç), “Boşanma davası sırasında koruma kararı alınmıştı. Ancak boşandığın gün, bu karar ortadan kalktı. Savunmasız bir şekilde saplantılı bir adamın karşısında 5 yaşında bir çocukla kalakaldım öylece” dedi.

ETİKETLER

0