Avşa Adası bayramda nüfusunun 40 katı turisti ağırlayacak

15 Ağustos 2018 Çarşamba - 11:35 | Son Güncelleme : 15 08 2018 - 11:39

Yaklaşık 3 bin kişinin yaşadığı Avşa Adası'nın, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde günde 120 bin vatandaşı ağırlayacağı tahmin ediliyor. Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy: "Bayram tatiline yönelik adadaki bütün ev, pansiyon ve otellerin rezervasyonları doldu. Günübirlikçilerle çok yoğun bir bayram tatili geçireceğiz. Sıkıntı yaşanmaması için tüm önlemlerimizi aldık"


Marmara'nın önemli turizm merkezlerinden  olan, özellikle İstanbulluların büyük ilgi gösterdiği Avşa Adası'nın, Kurban  Bayramı tatili süresince nüfusunun 40 katı turisti konuk etmesi bekleniyor. 
 
Marmara Adalar Belediyesine bağlı olan ve yaklaşık 3 bin kişinin  yaşadığı Avşa Adası'nın, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde günübirlikçi  tatilcilerle birlikte günlük 120 bin kişiyi ağırlayacağı tahmin ediliyor.
 
Marmara Adalar Belediyesi Başkanı Süleyman Aksoy, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, Avşa'nın, Marmara'nın en önemli turizm merkezlerinden  olduğunu ve özellikle İstanbulluların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.
 
 
Bayram tatili süresince günübirlik gelenlerle birlikte günlük 120 bin  kişiyi ağırlamayı beklediklerini ifade eden Aksoy, "Bayram tatiline yönelik  adadaki bütün ev, pansiyon ve otellerin rezervasyonları doldu. Günübirlikçilerle  çok yoğun bir bayram tatili geçireceğiz. Sıkıntı yaşanmaması için tüm  önlemlerimizi aldık. Kaymakamlık, emniyet ve belediye olarak toplantı yaptık.  Kurumlarımız bu konuda istişare halinde. Vatandaşlar, bayram tatilini rahat ve  huzurlu geçirecek." dedi.
 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bakım çalışmalarının  ardından denizden arıtılan su miktarının 4 bin 700 tona ulaştığını belirten  Aksoy, şunları kaydetti:
 
"Daha önceki yıllarda sıkıntı yaratan su sorununu tamamen çözmüş  durumdayız. Şu anda depolarımızdaki doluluk oranı yüzde 75 civarında. Avşa  Adası'nda 12 çöp aracımız ve 65 temizlik işçimiz, vardiyalı olarak 24 saat  çalışıyor. Belediyemiz bayram tatili boyunca açık olacak. Vatandaşlarımız  herhangi bir şikayetleri olduğunda belediyemize bildirebilirler. Biz de bayram  boyunca vatandaşlarımızla birlikte olacağız."
 
 
Kapıdağ Yarımadası'na da ilgi yoğun
 
Öte yandan önemli turizm merkezlerinden olan Balıkesir'in Erdek ilçesi  ve Kapıdağ Yarımadası çevresindeki tesislerde de bayram tatiline yönelik  rezervasyonlar tamamlandı.
 
Erdek Kaymakamı Ekrem Çalık, bayram tatilini süresince vatandaşların  güvenli huzur içinde tatillerini  yapabilmeleri için bütün kurumların hazır  olduğunu söyledi.
 
Erdek Belediye Başkanvekili Mehmet Ali Tetik de Kurban Bayramı  tatilinde ciddi bir yoğunluk beklediklerini söyledi.
 
Tetik, "Tesislerimiz hazır. Belediye olarak her türlü imkanlarımızı  kullanıyoruz. İlçemize her gelen yerli ve yabancı turistin  memnun olmasını  istiyoruz. Daha şimdiden Erdek ve Ocaklar, Narlı gibi mahallelerimizdeki turistik  konaklama tesislerimizde bayram rezervasyon alımları tamamlanmış durumda." diye  konuştu.

ETİKETLER