Atatürk'ü anma konseri!

DHA |  01 Kasım 2017 Çarşamba - 12:55 | Son Güncelleme : 01 11 2017 - 12:55

Türkiye Cumhuriyeti'nin 'Harika Çocuğu' olarak yıllarca dünyanın en iyi orkestralarıyla konserler veren piyano virtüözü İdil Biret, Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile vereceği 'Atatürk'ü Anma Konseri'nde iki yıl aradan sonra Eskişehirli sanatseverlerle buluşacak.


İki yaşında piyano ile tanışan, 7 yaşında Ankara Radyosu'nda Riyaseticumhur Filarmoni Orkestrası eşliğinde Bach'ın Re Minör Piyano Konçertosu'nu seslendiren ve dönemin 'harika çocuğu', Devlet Sanatçısı, dünyaca ünlü duayen piyanist İdil Biret, Sanat Şehri Eskişehir'de 'Atatürk'ü Anma Konseri' verecek.
 
Dünyanın tanınmış sanatçı ve şefleri ile başarılı konserler veren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nın konuğu iki yıl aradan sonra uluslararası onurumuz piyanist İdil Biret olacak. Eskişehirlilere muhteşem bir müzik gecesi yaşatacak Atatürk'ü Anma Konseri, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde 10 Kasım 2017 Cuma günü saat 20.00'de gerçekleşecek.
 
Çağımızın büyük virtüözlerinden, duyarlılığı, inanılması güç belleği ve enerjisi, güçlü tekniği, zengin repertuvarıyla her yaştan dinleyicinin hayranlığını kazanan piyanist Biret'e, Rengin Gökmen'in yönettiği Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve şef Burak Onur Erdem yönetiminde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çok Sesli Korosu eşlik edecek.
 
Sayısız uluslararası ödül ve nişanla onurlandırılan, Chopin, Brahms ve Rachmaninoff'un tüm piyano yapıtlarını kaydederek romantik piyano literatürüne geçen İdil Biret konserde,  Willam A. Mozart'ın 'Reguiem' ve Ludwig van Beethoven'in  Opus 80 korolu fantezisini seslendirecek.