Rüya Tabiriniz Alfabetik Rüya Sembolleri
bul
Bazı sorun ve sahtekarlıkla karşı karşıya kalacaksınız demektir.
AĞABEYYardıma ihtiyaç duymadan yaşayacağınıza ve maddi sıkıntı çekmeyeceğinize işarettir.
AğaçRüyada meyva ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmiyeceğini belirtir. Çok yapraklo ağaç ise sağlık ve mutluluk belirtir
AĞAÇ SAKIZI Birinin yılışıklığı yüzünden başınızın sıkıntıya düşeceğine yorumlanır.<br>
AğarmakSaçların ağarmasını görmek, maddi kayıbı belirtir. Bir kadının saçlarının ağardığını görmesi, aldatıldığını belirtir.
AĞDAGörmek ya da kullanmak, endişelerden geçeceğine ve mutluluğun geleceğine işarettir.<br>
AĞIZAğzın kapalı olduğunu görmek, ağzı bozuk olan bir kimse demektir.Ağız kenarı görmek, karşılaşabileceğiniz tehlikelerden kaçarak kurtulacağınıza işarettir.
AĞLAMAK Tam tersi olarak sevineceğinizin işaretidir.<br>
AğrıRüyada ağrı çekmek, sağlıklı, huzur ve güven içinde yaşanacağını belirtir. Ağrının dinmesi, umulmadık ve önemli bir yardımın alınacağına işarettir. Ağrı çeken bir insan veya hayvana yardom etmek girilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir
ARMAĞANArkadaş veya sevgili bulmaktır. Armağan vermek, verilen kişinin değerine göre iyi veya kötü bir haber alınacağına; armağan almak, evlilerin çocuk sahibi olmalarına, bekarların evlenmesine yorulur.
BAĞMutluluk ve başarıya işarettir.
BAĞIRMAKBağırarak yardım istediğinizi görmek başınıza tehlikeli bir olay geleceğine işarettir.
BAĞLAMAK<br>Birini bağlamak sizi kıskananların artmasına rağmen başarılı olacağınız anlamına gelir. Bir düşmanı bağlamak para kazanacaksınız anlamındadır. Ancak bu para gayri meşru yollardan da kazanılabilir. Köpek bağlamak iyi giden işlerin bozulması; bir direğe bağlamak, parasızlık çekmeye ve kolay yoldan para kazanma girişimlerinin hüsranla sonuçlanacağı anlamına gelir.
BUZAĞIHal ve hareketlerinizde daha temkinli olmanız gerektiğine işaret eder. Buzağı tutmak kötü olayların arkasından güzel günlerin geldiğini haber verir. Ölü buzağı iflas edeceğinizin ve borç aldıklarınızla ile mahkemelik olacağınızın habercisidir. Buzağı boğmak yarıda kesilecek bir yolculuğa yorumlanır. Buzağı pişirmek işlerde kazanç sağlamaya, buzağı yemek güzel havadise işarettir. Hasta buzağı suçu olmayan bir insanın haksız yere ceza çekmesine işarettir. Evde buzağı bir hırsızlık olayının olacağı demektir.
ÇAĞLAYANRüyada çağlayan görmek para kazanmayı belirtir. Gayretiniz sayesinde yüksek makamlara geleceğinizi işaret eder.
DAĞRüyada dağ genelde hayra yorulur. Bir dağa tırmandığını gören kimse, çok büyük emek vererek, kendi gücüyle hedeflediği şeylere ulaşacak demektir. Dağdan yuvarlanmak veya düşmek kendi gayretiyle çıktığı mertebeden yine kendi hataları yüzünden ayrılmak anlamındadır. Dağları seyretmek, üstesinden gelmesi zor olan bazı işleri çözdüğünüz için ödüllendirileceğiniz anlamına gelir.
DAĞ KEÇİSİŞahsiyetten yoksun ve ahlaksız bir kişiyi temsil eder.Etinden yemek devletten haber alacaksınız anlamına gelir.
DAĞ YOLUSıkıntılardan ve üzüntülerden kurtulacağınıza ya da başkalarına karşı düzenbazlığa işarettir.
DağRüyada dağ görmek kötü şans ve monoton bir iş hayatını simgeler.
GÖKKÜŞAĞIMutluluğun ve başarının haberidir. Uğraştığınız her işte başarılı olacaksınız demektir.
İNCİR AĞACIRüyada incir ağacı görmek iş yaşamında başarılı olmaya yorumlanır. İncir ağacı diken kimse yeni bir iş girişiminde bulunur.
KAĞITRüyada kağıt görmek muradınıza ereceksiniz demektir. Bir kağıda yazı yazmak; mahkemelikseniz mahkemeyi kaybedeceğinizin haberidir. Ailenizde bazı kavgalı günler yaşayacaksınız demektir.
KAĞNIRüyada kağnı çok iyi sonuçlar verecek yolculuğa yorumlanır.
KAPLUMBAĞAKaplumbağa görmek ya da çorbasını içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağına işarettir.
KATIR TIRNAĞIKatırtırnağı çiçeğini görmek, sizin ince ve sanatçı ruhunda olduğunuzu işaret eder.
KURBAĞAÇok akıllı ve bilgili bir arkadaşınızın olduğuna ve onun öğütlerine önem vermeniz gerektiğine işaret eder. Rüyasında kurbağa görmek veya sesini işitmek, bir grup tarafından başkan seçileceğine; kurbağayı zıplarken görmek, birileri tarafından izlendiğine yorumlanır. Çok yakın bir iyi arkadaşınız olduğuna da işaret eder.
MağaraGenç bir erkek için faydalı bir işe; tecrübeli yaştakiler için kârlı ve kazançlı bir rızka; kadın için ev hayatında mutlu ve iyi bir ömür süreceğine işarettir.
MAĞAZAGenç bir erkek için yararlı bir işe işaret eder. Orta yaşlılar için kârlı bir işe yorumlanır. Kadın için aile yaşamının güzel, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Rüyasında büyük, güzel bir mağaza gören kimsenin umutları gerçekleşecektir. Rüyasında alış veriş yaptığını gören kimsenin hayatında olumlu bir değişiklikler olacaktır. Mağazada yangın çıktığını gören kişi sırlar bir şey öğrenir.
MağlubiyetRüyada her hangi bir konuda mağlup olunduğunun görülmesi aynı konuda galip gelinebileceğinin işareti olarak kabul edilir.
MERMER OCAĞIRüyada mermer ocağı görmek, yeni bir iş yeri açacağınıza yorumlanır.
MEŞE AĞACIRüyasında meşe ağacı gören ya da gölgesinde oturup dinlenen, genç bir erkekse hedeflerine ulaşabilmesi için çok fazla çalışması gerektiğini işaret eder. Daha yaşlı ise yakın bir arkadaşının yardım isteğine işarettir. Dul bir kadın için meşe ağacı kendisinden çok yaşlı birisiyle evlenmesine yorulur. Evli ise zor işte başarı kazanacağına yorumlanır.
Örümcek AğıÖrümcek ağı, genç erkekler için bütün işlerini altüst eden bir düşmana ve bu düşmanını öğrenmeden işlerinin yoluna girmeyeceğine; tecrübeli yaşta ise kesinlikle başarıya; kadınlar için rakibi ile arasının açılmasına; yaşlı kadınlar için para işlerinde sıkıntılı bir duruma düşeceğine işarettir.
PapağanRüyasında papağan gören bir erkek, gayet açık sözlü ve düzgün konuşan bir bayanla karşı karşıya gelir.
YağRüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir
YağmurRüyada yağmur görmek, vaadedilen birşeyin yerine getirilmesine, sevdiği kıymetli bir eşyasını kaybettiği için üzüleceğine; gökten taş yağıyor görmek, günaha ve isyana işarettir. Ayrıca yağmur bazen doğal afetleri gösterir.
Rüya Tabiriniz Alfabetik Rüya Sembolleri