ASELSAN, Defense News Top 100'de yükselişte

AA |  14 Ağustos 2018 Salı - 10:08 | Son Güncelleme : 14 08 2018 - 10:08

ASELSAN, dünyanın en büyük savunma sanayi kuruluşları listesinde 2 basamak yükselerek 55'inci sıraya çıktı.


ASELSAN,  dünyanın en büyük savunma sanayi kuruluşları listesinde 2 basamak yükselerek  55'inci sıraya yerleşti
 
ASELSAN'dan yapılan açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetlerini  Güçlendirme Vakfının kuruluşu olan şirket, ABD merkezli askeri yayıncılık  kuruluşu Defense News dergisi tarafından yayınlanan listede yükselişini sürdürdü.
 
Dünyanın ilk 100 savunma sanayisi şirketi (Defense News Top 100)  listesine 2006'da giren ASELSAN, üstlendiği projelerle başarı grafiğini  yükselterek geçen yıl 57'nci sıraya çıktı. ASELSAN, bu yıl ise 1,5 milyar dolara  yaklaşan cirosuyla iki basamak yükselerek 55'inci sıraya yerleşti.
 
Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen ASELSAN Yönetim Kurulu  Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, şirketin Türk ordusunun elektronik cihaz ve  sistem alanında en önemli kaynağı olduğunu bildirdi.
 
Türkiye'nin 2023 hedeflerine destek olmak için çalıştıklarını belirten  Görgün, şunları kaydetti:
 
"ASELSAN, teknolojide tam bağımsız olmanın yanı sıra dünyanın en  iyilerinden biri olma hedefiyle çalışmaya devam ediyor. Bunu yaparken de milli ve  yerli çözümler üretmek vazgeçilmez hedefimizdir. Başta savunma alanında olmak  üzere Türkiye'nin teknolojik bağımsızlığı ve gelişimi için çalışmaya devam  edeceğiz. Sürdürülebilirlik hedefimiz doğrultusunda uluslararası ticari  ilişkileri güçlendirerek dünya çapında ihracatımızı artırmak ve Türkiye'nin 2023  hedeflerine destek olmak için çalışıyoruz."
 
Defense News dergisi tarafından her yıl bir önceki yılın savunma  satışları baz alınarak yayınlanan "Defense News Top 100" dünyanın en prestijli  savunma sanayi listesi olarak kabul ediliyor.
 

ETİKETLER

ASELSAN defense news