AÖL telafi sınavı ne zaman yapılacak? MEB'de flaş AÖL açıklaması...

02 Nisan 2018 Pazartesi - 10:24 | Son Güncelleme : 02 04 2018 - 10:24

AÖL telafi sınavı ne zaman yapılacak? Sorusunun yanıtı merak ediliyor. Binlerce adayın ter döktüğü AÖL sınavında yapılan bir hata sonucunda sınavın ertelenmesi kararlaştırıldı. İşte MEB'in AÖL hakkındaki resmi duyurusu...


Geçtiğimiz hafta sonu AÖL sınavları düzenlendi. Binlerce adayın ter döktüğü AÖL sınavıyla ilgili hata söz konusu olduğu için ertelenme kararı alındı. Peki AÖL telafi sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte merak edilenler...

MEB'TEN AÖL İLE İLGİLİ RESMİ AÇIKLAMA

Açıköğretim kurumları sınavlarının 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde yapılmakta olan 2. dönem sınav oturumlarında 4’ten fazla dersten sınava giren adayların cevap kağıtlarında teknik bir hatadan dolayı 4 ders için kodlama alanı ayrılmıştır.
 
4’ten fazla dersten sınava katılan adaylara yönelik, cevap kağıtları eksik basılan dersler için, 21 Nisan Cumartesi günü saat 09.30’da telafi sınavı yapılacaktır.
 
Konu ile ilgili açıköğretim kurumları öğrencileri herhangi bir mağduriyet yaşamayacaktır. Yapılan bu teknik hata nedeniyle bütün öğrencilerimizden özür diliyoruz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.