AÖL 3. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB duyurusu...

18 Temmuz 2018 Çarşamba - 8:04 | Son Güncelleme : 18 07 2018 - 15:24

AÖL 3. dönem sınav sonuçları için adayların meraklı bekleyişi devam ediyor. 7-8 Temmuz tarihleri arasında yapılan AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih MEB tarafından duyuruldu. İşte AÖL 3. dönem sınavları hakkındaki tüm detaylar...


AÖL 3. dönem sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor. 7-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih MEB tarafından duyuruldu. AÖL 3. dönem sınav sonuçlarının MEB iş takvimine göre 31 Temmuz tarihinde adaylara duyurulması bekleniyor.
 
AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
AÖL sınav sonuçları için açıklanma tarihi belirlendi. MEB tarafından uygulanan Açık Öğretim Lisesi'nin 7-8 Temmmuz tarihinde yapılan AÖL 3. dönem sınav sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde açıklanacak. Peki AÖL sınav sonucu nereden öğrenilir?
AÖL SINAV SONUCU NASIL ÖĞRENİLİR?
 
Açık lise sınav sonuçları "http://aolweb.aol.meb.gov.tr" sitesinde açıklanıyor. Bakanlık tarafından sonuçlar açıklandığı takdirde, bu siteye erişim sağlayan öğrencinin T.C. kimlik numarası, daha önce AÖL Müdürlüğü tarafından verilen AÖL öğrenci şifresi ve güvenlik kodu soruluyor. Bu bilgiler ile açık lise öğrenci girişi ekranına giriş yapabilir ve sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmeyecek.