AÖF üç ders sınavı ne zaman? AÖF sınav yerleri açıklandı

11 Temmuz 2018 Çarşamba - 10:12 | Son Güncelleme : 11 07 2018 - 10:12

Açık Öğretim Fakültesi üç ders sınav tarihi için meraklı arayış devam ediyor. 2018 AÖF sınavları için heyecan dorukta. AÖF üç ders sınav yerleri ise belli oldu. Peki Açık Öğretim Fakültesi sınav yerleri nereden öğrenilir?


AÖF Final sınavlarının ardından başarısız olunan sınavları tekrar düzeltme imkanının yanında mezuniyet durumunda olan öğrencilere de büyük kolaylık sağlayan AÖF üç ders sınavı için öğrenciler arayışa geçti. İşte AÖF üç ders ınavı hakkında ayrıntılar...
 
AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?
 
Açık Öğretim Fakültesi üç ders sınav tarihi 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 15:00’de, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.
 
Türkiye’de üç ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa büroları 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacaktır. 
 
AÖF ÜÇ DERS SINAV YERLERİ BELLİ OLDU
 
Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 20-21-22 Haziran 2018 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu Açıköğretim Etkileşim Merkezini arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.
 
*Büro otomasyonunda ve öğrenci sayfasında üç ders sınavı ile ilgili “Üç Ders Sınavı” arayüzü 20-21-22 Haziran 2018 tarihlerinde açılacaktır. Öğrencilerin sınava girecekleri sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrencilerin değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir. Bu linke sadece üç ders sınav hakkı olan öğrenciler yüklenmiştir. Sınav hakkı olmayan öğrenciler için bu link, uyarı vermektedir. Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, büro otomasyonu “Bilgi Değişikliği” linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.
 
SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN ALINACAK?
 
AÖF üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 16 Temmuz 2018 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.
 
Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.