AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı mı? (AÖF kayıt işlemleri)

11 Eylül 2017 Pazartesi - 7:56 | Son Güncelleme : 11 09 2017 - 7:56

AÖF kayıt işlemleri 5 Eylül'de başladı. Binlerce açıköğretim öğrencisinin gerçekleştirdiği AÖF kayıt işlemleri 16 Eylül'de sona erecek. Peki AÖF kayıt yenileme süreci ne zaman başlayacak. İşte merak edilem tüm ayrıntılar...


AÖF ikinci üniversite kaydı 5-16 Eylül tarihleri arasında "http://aof.anadolu.edu.tr" internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek. Sonrasında başlayacak olan AÖF kayıt yenileme işlemlerinin tarihi merak ediliyordu. Yapılan duyuruya göre AÖF kayıt yenilemeleri 26 Eylül'de başlayacak.

AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER
 
1) İnternet Başvuru Belgesi (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak) 
2) Öğrenci Bilgi Formu (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak) 
3) Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları (İnternet başvurusu sonunda döküm alınacak) 
4) Öğrenim Belgesi (YÖKSİS sorgulaması sonunda bilgilerine ulaşılamayanlardan istenecek)
 
AÖF KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN SONA ERECEK?
 
İnternet başvuru işlemleri, "http://aof.anadolu.edu.tr" adresinden 5 Eylül Salı günü saat 09.00'da başlayıp, 16 Eylül Cumartesi günü saat 17.00'de sona erecek. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar, 18 Eylül Pazartesi günü bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilecek. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramayacak. Adaylar, internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kaydolabilecek.
 
Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye "www.anadolu.edu.tr/acikogretim" adresinin "Duyurular" bölümünden ulaşabilecek. Başvuru ücreti geçen sene 205 TL'ydi. Bu sene ise ne kadar olacak merak ediliyor.