AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri bugün sona erecek!

18 Eylül 2017 Pazartesi - 9:53 | Son Güncelleme : 18 09 2017 - 9:53

AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri 5 Eylül'de başlamıştı ve bugün saat 17:00 itibariyle sona erecek. AÖF ikinci üniversite kayıt işlemleri yaptıracaklar için AÖF'den yeni bir açıklama da geldi. İşte tüm merak edilenler...


AÖF ikinci üniversiteye kayıt yaptıracaklar için bugün son gün. AÖF ikinci üniversiteye kayıt için neler yapılması gerekiyor? AÖF yeni duyurusunda nelere değindi? İşte konuya dair merak edilen tüm detaylar...

AÖF'TEN YENİ AÇIKLAMA
 
2017 ÖSYS ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına yerleşip 21 Ağustos – 06 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt yaptıramayan adaylar 19-25 Eylül 2017 tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi ÖSYS Yeni Kayıt bağlantısı üzerinden kayıt yaptırabilirler.
 
AÖF ikinci üniversite başvurusunda kimler bulunabilir?
 
Bir yükseköğrenim programından mezun olan adaylar ve Merkezi Açık Öğretim ve Uzaktan eğitim sistemine kayıtlı olanlar harici yükseköğrenim programlarından birine kayıtlı olan öğrenciler, AÖF ikinci üniversite başvursunda bulunabilecek.
 
AÖF ikinci üniversite başvuru ve kayıt nasıl yapılır?
 
Aday öğrencilerin Anadolu Üniversitesi internet sitesi üzerinden ön kayıt yaptırdıktan sonra, AÖF harç ücretlerini açık öğretim bürolarına gitmelerine gerek olmadan, internet üzerinden veya anlaşmalı olan bankaların bankamatiklerine yatırmaları gerekiyor.
 
AÖF ikinci üniversite kesin kayıt için gerekli belgeler
 
- İntenet başvuru belgesi (İnternet başvurusu yaptıktan sonra çıktı almak gerekiyor)
- Öğrenci bilgi formu (İnternet başvurusu yaptıktan sonra çıktı almak gerekiyor)
- Kayıt bilgileri sorgulama sonuçları (İnternet başvurusu yaptıktan sonra çıktı almak gerekiyor)
- Öğrenim Belgesi (Yöksis sorgulaması sonunda bilgilerine ulaşılamayan adaylardan istenecek)