Antalya'da sıcak havada deniz keyfi

AA |  12 Ağustos 2018 Pazar - 13:43 | Son Güncelleme : 12 08 2018 - 13:46

Dünyanın gözde turizm merkezlerinden Antalya'da, sıcak havadan bulanan yerli ve yabancı turistler denizde serinledi.


Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı, nem oranının yüzde 10'larda  olduğu kentte deniz suyu sıcaklığı ise 29 derece olarak ölçüldü.
 
Sıcak havadan bunalan yerli ve yabancı turistler sahillere akın etti.  Yoğunluğun yaşandığı dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde kimileri denize girerek  serinlemeyi, kimileri de güneşlenmeyi tercih etti. Bazı anne ve babalar ise  çocuklarına yüzmeyi öğretti.
 
Kentte, park ve bahçelerde de yoğunluk yaşandı. Bazı vatandaşlar ağaç  gölgelerinde vakit geçirirken, çocuklar ise su fıskiyelerinin altında eğlendi.
 
Serinlemek için yüzmeyi tercih eden Mine Yıldız, haftanın 3-4 gününü  denizde geçirdiğini söyledi. Yüzmenin kendisine çok iyi geldiğini aktaran Yıldız,  "Su çok güzel, çok temiz. Yüzmenin yaşı yok. 60 yaşın üzerinde olsak da denize  girdiğimiz zaman gençlik yıllarımıza dönüyoruz. Eğleniyoruz, şakalaşıyoruz, güzel  vakit geçiriyoruz." ifadesini kullandı.
 
Antalya'ya yerleşen Bilal Yıldız da Antalya'nın berrak bir suya sahip  olduğunu belirtti. Denizi çok sevdiğini ve ülkenin her yerinde denize girdiğini  vurgulayan Yıldız, "Yüzmek insana iyi geliyor. Özellikle yüzen insanda bel fıtığı  olmuyor, çünkü su insanın tüm vücudunu hareket ettiriyor." diye konuştu.
 
Su sporlarına büyük ilgi
 
Konyaaltı Sahili'nde parasailing, jet ski, muz, su kayağı, pilot,  ringo, deniz bisikleti ve kano gibi su sporlarını tercih edenler eğlenceli  dakikalar geçirdi. Su sporları tesisi temsilcisi Efe Yaman, özellikle öğleden  sonra yoğunluk yaşadıklarını bildirdi. Su sporlarına yabancı turistlerden daha  fazla ilgi olduğuna değinen Yaman, "Su sporları aktivitelerinden bu yıl özellikle  Araplardan talep var. Yurt dışında yaşayan yerli turistler de ilgi gösteriyor."  ifadesini kullandı.
 
Öte yandan Meteoroloji Antalya Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada,  sıcak hava ve düşük nem uyarısında bulunuldu. Vatandaşların, yüksek sıcaklık ve  düşük nemden dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli  olmaları istendi.

ETİKETLER