Antalya'da korkutan deprem!

AA |  13 Nisan 2018 Cuma - 20:27 | Son Güncelleme : 14 04 2018 - 0:08

Antalya'nın Akseki ilçesinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevredeki illerde de hissedilen deprem paniğe neden oldu.


ANTALYA'nın Akseki ilçesinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem vatandaşları sokağa döktü. Deprem, Isparta ve Konyanın bazı ilçelerinde de hissedildi. 
 
Merkez üssü Antalya'nın Akseki ilçesi Yarpuz mevkiinde deprem meydana geldi. Kandili Rasathanesi verilerine göre yerin 5 km altında 4.8 şiddetinde meydana gelen deprem Manavgat, Alanya, Gündoğmuş, İbradı ilçeleri ile Konyanın Seydişehir ve Isparta'nın bazı ilçelerinde de hissedildi. Deprem kısa süreli paniğe neden oldu. Deprem nedeniyle Aksekide vatandaşlar sokağa çıktı. Bir süre sokakta bekleyen vatandaşlar havanın kararması ve paniğin geçmesinin ardından evlerine geri döndü. 
 
Depremle ilgili herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı öğrenildi.
 
İKİ ARTÇI SARSINTI MEYDANA GELDİ
 
Antalya'nın Akseki ilçesinde meydana gelen depremin ardından iki artçı sarsıntı kaydedildi.
 
Merkez üssü Antalya'nın Akseki ilçesi Yarpuz mevkiinde saat 20.15te AFAD'a göre 4.8'lik deprem meydana geldi. Kandili Rasathanesinden alınan verilere göre ise ilk depremin ardından yarım saat içerisinde 2.1 ve 2 şiddetinde iki artçı sarsıntı kaydedildi.
 
BİR DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ
 
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Merkezi Enstitüsü 20.55'de 4.2 şiddetinde bir deprem daha kaydedildiğini bildirdi. 
 
VALİ'DEN AÇIKLAMA
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Başbakanlık Afet ve  Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) göre merkez üssü Akseki ilçesi olan 4,8  büyüklüğündeki depremde herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmediğini  bildirdi. 
 
Karaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "AFAD deprem dairesine  göre 4,8 büyüklüğünde deprem oldu. Şu ana kadar jandarma eliyle köyleri, emniyet  ekiplerimizce de Akseki merkezini tarattık. Can ve mal kaybıyla ilgili ihbar yok.  Hayat normal akışında seyrediyor." dedi.