Ankara'daki flaş görüşmenin nedeni belli oldu

16 Mayıs 2018 Çarşamba - 14:52 | Son Güncelleme : 16 05 2018 - 16:52

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Bankası Murat Çetinkaya'yı AK Parti Genel Merkezi'ne davet etmesinin nedeni belli oldu. Erdoğan’ın İran heyeti ile toplantısına Çetinkaya'nın da katıldığı belirtildi. Görüşme sonrası Çetinkaya ve İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi AK Parti Genel Merkezi'nden ayrıldı.


Merkez Bankası’nın dolara sözlü müdahalesinden dakikalar sonra Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, AK Parti Genel Merkezi'ne geldi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın Genel Merkez'deydi.
 
Bakanların da Genel Merkez'de olması 'ekonomi zirvesi mi toplanacak' sorusunu gündeme getirdi. Ancak son bilgiler Çetinkaya'nın İran Cumhurbaşkanı'nın özel temsilcisiyle yapılacak görüşmeye katıldığı  yönünde.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi ve beraberindeki heyetle AK Parti Genel Merkezi'nde yapacağı görüşmeye ilişkin Reuters'a bilgi veren bir yetkili şunları söyledi:Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'ndeki İran heyeti ile toplantısına TCMB Başkanı Murat Çetinkaya da katılacak. Toplantının rutin gündemi daha önce imzalanan İran ile yerel para birimi ticareti anlaşması. AK Parti Genel Merkezi'nde diğer ekonomi yetkililerinin katılacağı olağanüstü bir ekonomi toplantısı yapılmayacak.
 
GÖRÜŞME SONRASI AK PARTİ GENEL MERKEZİ'NDEN AYRILDILAR
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ve İran Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Mahmud Vaizi AK Parti Genel Merkezi'nden ayrıldı.

ETİKETLER