Ankara'da siber güvenlik konferansı!

AA |  09 Kasım 2019 Cumartesi - 14:36 | Son Güncelleme : 09 11 2019 - 14:42

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 4. Siber Savaş ve Güvenlik Konferansı'na, 20-21 Kasım'da Congresium Ankara ev sahipliği yapacak.


Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı himayelerinde, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından düzenlenen 4. Siber  Savaş ve Güvenlik Konferansı'na, 20-21 Kasım'da Congresium Ankara ev sahipliği yapacak. 
 
YERLİ YABANCI FİRMALAR BİR ARAYA GELECEK
 
SSB'den yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii  Başkanı İsmail Demir tarafından açılışı yapılacak konferans, 2 gün boyunca siber  güvenlik sektöründe yer alan yerli, yabancı katılımcıları, firmaları, kamu ve  akademi temsilcilerini bir araya getirecek. Sektörün önde gelen isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı  konferansın bu yılki teması "Siber Güvenlikte Küresel Oyuncu Nasıl Olunur?"  şeklinde belirlendi.
 
UZMANLAR TARAFINDAN MASAYA YATIRILACAK
 
Küresel Siber Güvenliğe Bakış, Uluslararası Firmalarla İş Birliği,  Global Pazara Ulaşım Yolları gibi başlıkların yer alacağı konferansta, ayrıca  Dijital Çağda Siber Savaşlar, Silah Sistemlerindeki Siber Güvenlik, Siber  Güvenlik Teknolojilerindeki Yol Haritası gibi konular da uluslararası siber güvenlik uzmanları tarafından masaya yatırılacak. Siber güvenlik sektöründeki  kadınları bir araya getiren panelin de yer alacağı konferansta, 2 ülke ile de iş  birliği anlaşmaları imzalanacak. Türkiye'yi siber güvenlik alanında cazibe merkezi haline getirme  amacıyla düzenlenen organizasyonda, milli ve yerli siber güvenlik ürün,  hizmetlerinin tanıtımı amacıyla kümelenme üyesi firmaların stantları da yer  alacak. 20-21 Kasım'da Congresium Ankara 'da düzenlenecek 4. Siber Savaş ve  Güvenlik Konferansı'nın, iki gün boyunca 1000’in üzerinde katılımcıyı ağırlaması  bekleniyor.