Ankara AVM çöplüğü

12 Eylül 2017 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 12 09 2017 - 2:30

Ankara’da 8 alışveriş merkezinin (AVM) kapandığını açıklayan Bendevi Palandöken, “Açılmadan kapanan AVM’ler var. Türkiye, ABD gibi AVM çöplüğüne dönmesin” dedi.


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şu ana kadar sadece Ankara’da 8 AVM’nin kapandığını, plansız ve kontrolsüz açılan AVM’lerin sadece çevredeki dükkanların kapanmasına değil, aynı zamanda milli servetin heba olmasına da neden olduğunu açıkladı. Palandöken, “Bu kapanan AVM’lerin yatırım değeri yarım milyar liradan fazla, Türkiye genelinde bir milyar lirayı aşan milli servet heba oluyor. Ankara’daki bu durum diğer şehirler için örnek olsun ki Türkiye, ABD gibi AVM çöplüğüne dönmesin” değerlendirmesinde bulundu.
 
Açılmadan kapanan AVM var
 
Palandöken, bir AVM’nin kapandıktan sonra hastaneye dönüştüğünün altını çizerek, şunları söyledi: “Dükkanlara yeterince talep olmadığı için neredeyse hiç açılmadan kapanan AVM var. Yeni yapılan AVM’ler nedeniyle rağbet görmediği için yıkılan iki AVM’nin yerine yine AVM yapılıyor. Bütün bunlar göz önündeyken yeni AVM inşaatları da hızla devam ediyor. Herkes Ankara’nın kapasitesinin üzerinde AVM yapıldığını söylerken yeni yapılan AVM inşaatları Ankara’nın ileride tam bir AVM çöplüğüne döneceğine işaret ediyor. Bu yatırımlar milli servettir. Esnafa da vatandaşa da yazık oluyor.”