Angelina Jolie Türkiye sınırında

17 Haziran 2018 Pazar - 15:51 | Son Güncelleme : 17 06 2018 - 15:55

Irak'ta Musul'un ardından Duhok'taki mülteci kampını ziyaret eden BM İyi Niyet Elçisi Jolie, 33 bin Suriyeli'nin barındığı kampta kameraların karşısına geçti. Jolie'nin gittiği kampın Türkiye sınırına mesafesi 67 kilometre.


Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi ünlü oyuncu Angelina Jolie, beşinci kez Irak'ta.
 
Oscar ödüllü yıldız, ilk ziyaretini geçen yıl yaz mevsiminde terör örgütü IŞİD'den kurtarılan Musul'a yaptı. Tamamen enkaza dönen şehirde kent sakinleriyle görüşen Jolie, "Bu, gördüğüm en büyük yıkım" dedi. Yıldız ismin gördükleri arasında yıkılmış evler, yoksul insanlar, ilaç bulamayan çocuklar da vardı.
 
Kentin batısında Jolie'yle karşılan sekiz yaşındaki Felak'ın fotoğrafını, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) paylaştı.
 
Ünlü oyuncunun Musul'dan sonraki durağı daha kuzeydeki Duhok kenti oldu. Kentin güneybatısında Suriyeli mültecilerin barındığı Domiz Kampı'na giden Jolie, burada kameraların karşısına geçti.
 
33 bin Suriyeliye ev sahipliği yapan kamp, Habur Sınır Kapısı'na 67 kilometre mesafede bulunuyor.
 
Angelina Jolie, 2001 yılından bu yana BM ile birlikte çalışıyor. Daha önce Irak'a dört kez gelen oyuncunun bugüne kadar ziyaret ettiği ülkeler arasında Kamboçya ve Kenya da var. (Milliyet) 
 

ETİKETLER