Anavatan Partisi'nden Cumhur İttifakı'na destek

AA |  17 Mayıs 2018 Perşembe - 14:33 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 14:33

Anavatan Partisi, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı aldı.


Partiden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin bölgesinde yaşanan  gelişmelere ve bunun ülkeye olan etkilerine vurgu yapıldı.
 
Anavatan Partisi'nin, içinde bulunulan durumu, siyasi, ekonomik ve  diplomatik açıdan değerlendirdiği belirtilen açıklamaya, şöyle devam edildi:
 
"Anavatan Partisi, yaklaşmakta olan 24 Haziran seçimleri öncesinde,  her türlü bireysel ve kurumsal menfaatlerden ari olarak Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı almıştır. Bu kararı almadan önce farklı siyasi kuruluş ve yapılarla yoğun bir görüşme ve istişare trafiği yürüten partimiz, ülkemizin  içinde bulunduğu koşullar ve yaşadığı sorunlar çerçevesinde, bu kurum ve  kuruluşların çözüme yönelik politikalar üretmek yerine, kendi kurumsal  çıkarlarını ön planda tutan ve seçimi sadece sayısal bir zemine oturtan  yaklaşımlarını üzülerek müşahede etmiştir. Bugün Türkiye'yi kendilerinin kurtaracağı iddiasıyla büyük büyük sözler sarf edenlerin, maalesef hiçbir somut  politikası ve projesi yoktur."
 
Gelinen noktada, Türkiye'nin birikimsiz, tecrübesiz ve vizyonsuz kişi ve kurumlara teslim edilme lüksünün olmadığı vurgulanan açıklamada, "Anavatan  Partisi, kuruluşundan bugüne kadar olduğu gibi Kurucu Genel Başkanımız merhum  Turgut Özal'ın siyaseti doğru okuyan, ülke çıkarlarını önceleyen politik dehası  ve çağını aşan vizyoner politika anlayışıyla siyaset yapma gayretindedir. Bugün,  Cumhur İttifakı'nı destekleme kararı da bu gayretin bir sonucudur" ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER