Anadolu Adliyesi önünde silahla yaralama

AA |  06 Aralık 2018 Perşembe - 13:56 | Son Güncelleme : 06 12 2018 - 15:14

Anadolu Adalet Sarayı önünde bir araç içerisinde bulunan 2 güvenlik görevlisi arasında çıkan tartışma sonucu bir kişi silahla vurularak yaralandı.


Alınan bilgiye göre, Kartal'da bulunan Anadolu Adalet Sarayı'nın G  Blok civarında sabah saatlerinde silah sesi duyulması üzerine çalışma başlatan  polis ekipleri, bir araçtan yaralı bir kişinin çıktığını belirledi.
 
Araştırmada Anadolu Adalet Sarayı'nda güvenlik görevlisi olarak  çalıştığı belirlenen 2 kişinin aralarında tartıştıkları, araç sahibinin diğer  kişiyi silahla yaralayarak olay yerinden ayrıldığı tespit edildi.
 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında,  silahla yaralama eylemini gerçekleştiren şüpheli güvenlik görevlisi T.B. kısa  sürede yakalanarak Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
 
Olayda yaralanan güvenlik görevlisi İ.Ö. ise Kartal Lütfi Kırdar  Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
 Başsavcılıktan açıklama
 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığından olaya ilişkin yapılan açıklamada  ise saat 07.40 civarında Anadolu Adalet Sarayı G Blok civarında silah sesi  duyulduğu ve ardından nizamiye önünde duran bir araçtan yaralı vaziyette bir  şahsın çıktığı belirtildi.
 
Açıklamada, araştırma sonucu adliyede güvenlik görevlisi olarak  çalışan iki şahsın tartıştığı, araç sahibi olan şüphelinin diğerini ateşli  silahla yaralayıp bölgeden ayrıldığının belirlendiği aktarıldı.
 
Başlatılan soruşturma kapsamında şüphelinin kısa sürede yakalanarak  gözaltına alındığı aktarılan açıklamada, olayda kullanılan silaha el konulduğu,  bu eyleme maruz kalan güvenlik görevlisinin ise hayati tehlikesinin bulunmadığı  kaydedildi.
 

ETİKETLER