Altının gramı güne düşüşle başladı! Çeyrek altın ne kadar?

06 Ekim 2017 Cuma - 7:59 | Son Güncelleme : 06 10 2017 - 7:59

Altın fiyatları yatırımcısı tarafından yakından takip ediliyor. Dün günü 146,4 liradan tamamlayan gram altın haftanın son işlem gününe düşüşle başladı ve an itibariyle 146,28 liradan işlem görüyor. Peki Çeyrek altın ne kadar?


Dünya üzerinden en değerli madenlerden biri olan altın'ın değeri küreselleşen dünyada her geçen gün daha fazla değerleniyor. Dünyada yaşanan değişimler altın fiyatlarında hareketlenmeye neden olabiliyor. Kapalıçarşıda gram altın dün günü 146,4 liradan tamamladı. Çeyrek altın ise 240 liradan alıcı buldu. 
 
Altının gramı güne yatay başladı!
 
Altının gram fiyatı, 146,5 lira seviyelerinde yatay seyrediyor. Dün alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,27 artışla 146,4 liradan tamamladı.
 
Altının gram fiyatı, bugüne yatay başlamasının ardından saat 10.15  itibarıyla 146,5 liradan işlem görürken, Kapalıçarşı'da çeyrek altın 240 lira, Cumhuriyet altını da 981 liradan satılıyor.
 
Dünkü yüzde 0,24'lük yükselişin ardından bugüne yatay seyirle başlayan  altının ons fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanış seviyesinin hemen üzerinde 1.275 dolardan işlem görüyor.
 
AA Finans analisti İslam Memiş, ABD'de açıklanan makroekonomik  verilerin, altın fiyatlarını baskılamaya devam ettiğini söyledi. Memiş, dün toparlanma isteğinde olan altının ons fiyatının, ABD'de ISM  imalat dışı endeksinin beklentilerin oldukça üzerinde açıklanmasıyla kazançlarını  bir kısmını geri verdiğini dile getirdi.
 
ABD'de açıklanan veriler sonrası dolar endeksi ve ABD 10 yıllık tahvil  faizlerindeki yükselişlerin devam ettiğini belirten Memiş, bu sebeple altının ons  fiyatının 1.280 dolar direncini aşamadığını kaydetti.
 
Memiş, altının gram fiyatının sakin bir seyir izlediğini belirterek, dolar/TL'de agresif hareketler yaşanmazsa bu seyrin devam edeceğini tahmin etti. Teknik açıdan altının gram fiyatında 145 lira seviyesini destek, 147 lira  seviyesini ise direnç olarak takip edileceğini ifade eden Memiş, bugün ABD'de  fabrika siparişleri ile haftalık işsizlik başvurularının piyasaların yönü  üzerinde etkili olacağını bildirdi.