Altının gramı bugün ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatları...

16 Ağustos 2018 Perşembe - 10:15 | Son Güncelleme : 16 08 2018 - 10:15

Altının gramı bugün ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatları kaç liradan işlemde? Sorularının yanıtları merak ediliyor ve araştırılıyor. Yatırımcısının merakla araştırdığı altın fiyatlarındaki güncel durumu ve uzman yorumlarını haberimizde derledik.


Altının gramı güne düşüşle başladı. Son zamanlarda altın piyasasındaki dalgalanma bugün nasıl gelişti? Kapalıçarşı'da gram altın 217,69 liradan çeyrek ise 367,63 liradan alıcı buluyor. AA Finans Analisti İslam Memiş'in yorumları...
 
Altının gramı güne düşüşle başladı
 
Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 218,1 lira seviyelerinde dengelendi. 
 
Dün dolar kuru ve altının ons fiyatındaki değer kayıplarının etkisiyle negatif bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 8,7 azalışla 223,0 liradan tamamladı.
 
Altının gram fiyatı, düşüş eğilimini bugüne de taşıyarak saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 2,2 değer kaybıyla 218,1 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 362 lira, Cumhuriyet altını da 1.478 liradan satılıyor. 
 
Asya piyasalarında 1.160 dolarla 4 Ocak 2017'den bu yana en düşük seviyesini gören altının ons fiyatı ise bu seviyeden gelen tepki alımlarıyla toparlayarak 1.176 dolar seviyesinde dengelendi.
 
AA Finans Analisti İslam Memiş, altının ons fiyatında dip seviyelerin görüldüğünü, altının gram fiyatında ise düşüşlerin bugün de devam etmesini beklediğini söyledi.
 
Altının ons fiyatının yatırımcısı için alım fırsatları sunduğunu ifade eden Memiş, teknik açıdan ons altında 1.160 doların destek konumunda olduğunu dile getirdi. 
 
Memiş, yerli yatırımcıların döviz ve altınlarını TL’ye çevirmesinin, devletin, finans kurum ve kuruluşlarının almış olduğu tedbirlerin döviz kurlarındaki değer kayıplarında etkili olduğunu belirterek, "Dolar kuru ve altının ons fiyatında yaşanan değer kayıpları aynı haftaya denk geldiğinden altının gram fiyatında düşüşlerin hızlandığını gözlemledik. Gram altında dalgalı seyrin devam edeceğini öngörüyoruz. Teknik olarak 190-290 lira aralığı geçerliliğini koruyor." değerlendirmesinde bulundu.