Altının gramı bugün kaç lira? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatları...

01 Mayıs 2018 Salı - 7:52 | Son Güncelleme : 01 05 2018 - 7:52

Altının gramı bugün kaç lira? Sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatlarının ne kadar olduğu da merak konusu oldu. İşte yatırımcısının gözbebeği olan altın fiyatlarına dair güncel tüm bilgiler...


Altın fiyatları yeni haftaya düşüşle başlayarak yatırımcısını üzdü. Kapalıçarşı'da dün kapanışta altının gramı 171,86 liradan çeyrek ise 280,03 liradan değer buldu. İşte altın fiyatlarına dair güncel uzman yorumları....


Altının gram fiyatı, haftanın ilk işlem gününe düşüşle  başlamasının ardından 171,4 lira seviyelerinde dengelendi.   
 
Cuma günü dolar kurundaki düşüşlerin etkisiyle satış ağırlıklı bir  seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,23 azalışla  172 liradan tamamladı.
 
Altının gram fiyatı, haftanın ilk işlem gününe düşüşle başlamasının  ardından saat 10.10 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,43 değer kaybıyla  171,4 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 281  lira, Cumhuriyet altını da 1.148 liradan satılıyor.
 
Asya piyasalarında negatif  bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise  şu dakikalarda önceki kapanış seviyesine göre yüzde 0,45 azalışla 1.317,5  dolardan işlem görüyor. 
 
AA Finans Analisti İslam Memiş, teknik olarak ilk güçlü destek  seviyesini test eden altının ons fiyatına tepki alımlarının gelebileceğini  kaydetti.
 
Kararı çarşamba akşamı açıklanacak olan ABD Merkez Bankası (Fed)  toplantısının piyasalar için önemli olduğunu ifade eden Memiş, bu hafta altının  ons fiyatında 1.315-1.340 dolar bant aralığının takip edileceğini dile getirdi.
 
Memiş, yurt içi piyasalarda dolar kurunun sakin seyirde işlemler  gerçekleştirmesinin, altının gram fiyatını olumsuz yönde etkilediğini belirterek,  "Bu hafta altının gram fiyatında da tepki yükselişleri görebiliriz. Biz, bu hafta  170,50-174,50 lira bant aralığını takip edeceğiz. Bu sebep düşüşlerin kalıcı  olmayacağını öngörüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
  
Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı  Murat Çetinkaya'nın açıklayacağı Enflasyon Raporu, yurt dışında ise Almanya'da  enflasyon ve ABD'de kişisel tüketim harcamaları ile PCE fiyat endeksi başta olmak  üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini bildiren Memiş, siyasi ve  jeopolitik gelişmelerinde altın fiyatlarının yönü üzerinde etkili olacağını  söyledi.