Altın fiyatları haftanın ilk gününde ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek...

13 Ağustos 2018 Pazartesi - 11:57 | Son Güncelleme : 13 08 2018 - 11:57

Altın fiyatları haftanın ilk gününde ne kadar? Kapalıçarşı'da çeyrek altın fiyatı kaç liradan işlem görüyor? Yatırımcısının gözbebeği olan altın fiyatları hakkında merak edilen bilgiler ve uzman yorumları haberimizde yer alıyor.


Altın fiyatları haftaya nasıl başladı? Kapalıçarşı'da altının gramı 264,45 liradan çeyrek ise 387,30 liradan alıcı buldu. İşte altın piyasası hakkında merak edilen biller ve güncel uzman yorumları...


Altının gramı haftaya yükselişle başladı
 
Altının gram fiyatı, haftanın ilk işlem gününe  yükselişle başlamasının ardından 260 lira seviyelerinde dengelendi.   
 
Cuma günü dolar kurundaki değer kazançlarının etkisiyle alış ağırlıklı  bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 15,5  primle 249,8 liradan tamamladı.
 
Altının gram fiyatı, yeni haftanın ilk işlem gününe de yükselişle  başlamasının ardından saat 09.45 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 4,5 değer  kazancıyla 260 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 425 lira,  Cumhuriyet altını da 1.732 liradan satılıyor.  
 
Asya piyasalarında satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons  fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 azalışla 1.208,7  dolardan alıcı buluyor.  
 
Analistler, bugün açıklanacak önemli bir veri olmadığını ve  piyasalarda iç dinamiklerin öne çıkacağını belirterek, hafta genelinde ise  yarından itibaren hareketlenecek veri takviminin küresel piyasaların yönü  üzerinde belirleyici olacağını kaydetti.
 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile Türkiye Cumhuriyet  Merkez Bankası'ndan (TCMB) gelen hamlelerin Türk lirası varlıklar üzerindeki  satış baskısını hafifletebileceğini ifade eden analistler, altının ons fiyatında  ise 1.205 doların destek konumuna geldiğini söyledi.