Altın fiyatları hafta ortasında kaç lira? Kapalıçarşı'da çeyrek fiyatı...

14 Kasım 2018 Çarşamba - 10:13 | Son Güncelleme : 14 11 2018 - 10:13

Altın fiyatlarının bugün ne kadardan işlem gördüğü merak ediliyor. Yatırımcısının en değerli araçlarından olan altın fiyatları yükselişe geçti. Peki Kapalıçarşı'da çeyrek altın kaç liradan satışa sunuluyor?


Altın fiyatları hakkındaki güncel bilgileri haberimizden bulabilirsiniz. Kapalıçarşı'da yükselişe geçen gram 212,13 liradan çeyrek altın ise 348,00 liradan satılıyor. İşte piyasalar hakkındaki uzman yorumları...

 
Gram altın güne yatay başladı
 
Altının gram fiyatı, güne yatay başlamasının ardından 212,1 lira seviyelerinde dengelendi.
 
Dün dolar kurundaki değer kazançlarına paralel yükseliş eğiliminde  hareket eden gram altın, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,5 primle 212,2 liradan  tamamladı. 
 
Bugüne sınırlı düşüşle başlayan gram altın, saat 09.40 itibarıyla  önceki kapanışının hemen altında, 212,2 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da  çeyrek altın 346 lira, Cumhuriyet altını da 1.418 liradan satılıyor. 
 
AA Finans Analisti İslam Memiş, dolar endeksinin 97 seviyesinin  üzerine yükselmesi ile ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin şahin tonda  açıklamalar yapmaya devam etmesinin ons altın fiyatlarındaki düşüşlerde etkili  olduğunu kaydetti.
 
Memiş, hafta başından bu yana ons altınının düşüş eğiliminde hareket  ettiğini belirterek, teknik açıdan 1.200 doların destek, 1.211 doların direnç  konumunda olduğunu söyledi.
 
Dolar kuru ve altının ons fiyatının gerilemesinin altının gram fiyatı  üzerinde de etkili olduğunu ifade eden Memiş, "Düşüş eğiliminde olan altının gram  fiyatının yatırımcısı için iyi alım fırsatları verdiğini düşünüyoruz. Bugün  altının gram fiyatının 210-214 lira aralığında işlem görmesini bekliyoruz."  değerlendirmesinde bulundu.