Altın fiyatları hafta ortasına yükselişle başladı! Kapalıçarşı'da gram fiyatı...

01 Ağustos 2018 Çarşamba - 10:11 | Son Güncelleme : 01 08 2018 - 10:11

Altın fiyatları hafta ortasına yükselişle başladı. Kapalıçarşı'da gram fiyatı ne kadar? Yatırımcısının gözbebeği olan altın fiyatları her gün merakla araştırılıyor. İşte piyasalara dair güncel bilgiler ve uzman yorumları...


Altın fiyatları yeni ayın ilk gününde yatırımcılarını sevindirdi. Kapalıçarşı'da gram 193,43 liradan çeyrek ise 315,64 liradan alıcı buldu. İşte altın piyasası hakkında güncel yorumlar...

 
Dün dolar kuruna paralel yükseliş eğiliminde hareket eden altının gram  fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,89 değer kazancıyla 193,4 liradan  tamamladı.
 
Altının gram fiyatı, bugüne de artışla başlamasının ardından saat  09.20 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,2 primle 193,8 liradan işlem  görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 317 lira, Cumhuriyet altını  da 1.294 liradan satılıyor.
 
Asya piyasalarında sınırlı da olsa satış ağırlıklı bir seyir izleyen  altının ons fiyatı ise önceki kapanışının yüzde 0,3 altında, 1.220,9 dolardan  işlem görüyor.
 
AA Finans Analisti İslam Memiş, dolar varlıkların değer kazanması,  ticaret savaşları konusunda endişelerin azalması ve gerileyen jeopolitik risk  algısıyla altının ons fiyatının baskı altında kaldığını söyledi.
 
Bu akşam ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararı öncesinde altın  fiyatlarında sınırlı da olsa yükseliş isteğinin öne çıkabileceğine değinen Memiş,  "Fed, faiz artırımına gitmese bile karar metninde yıl sonuna kadar iki kez faiz  artırımı yapıp yapmayacağıyla ilgili ip ucu arayacağız." dedi.
 
Memiş, teknik olarak altının ons fiyatında 1.217-1.277 dolar bandının  takip edileceğini belirterek, altının gram fiyatında ise ağustos ayında dolar  kuru ve ons fiyatına bağlı olarak 200 lira seviyesinin test edilebileceğini dile  getirdi.