Almanya, Köln’de PKK’lıları tek tek fişledi!

14 Kasım 2016 Pazartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 14 11 2016 - 2:30

Almanya’nın Köln kentinde PKK yandaşlarının gösterisine Alman polisi, cop ve biber gazı ile müdahale etti. Polis, çembere aldığı PKK yandaşlarını teker teker fotoğraflayıp fişleyip gözaltına aldı.


Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen gösteride PKK yandaşı bir grup ile polis arasında olaylar çıktı. İki polisin yaralandığı olayların ardından çok sayıda gösterici gözaltına alındı. Alman polisi, gözaltına aldığı PKK yandaşlarını fotoğrafladı.

Polise taş ve şişe attılar

Köln polisinin verdiği bilgiye göre Deutz semtinde meydana gelen olaylarda ellerinde PKK flamaları ve Türkiye’de tutuklu bulunan Öcalan’ın posterlerini taşıyan 200-300 kişilik bir grubun molotof kokteyli yakması sonucu polis göstericilere müdahale etti. Arbedenin ardından göstericiler polise taş ve şişelerle saldırdı. Olaylarda polis de göstericilere göz yaşartıcı gaz sıktı. Taş ve şişe yağmuruna tutulan polislerden biri başına isabet eden cisimle, diğeri ise yüzüne aldığı yumruk darbeleri ile yaralandı. Polisin yaptığı açıklamaya göre, olaylar sonrası 8 kişi göz altına alındı, 30 kişi hakkında ise suç duyurusunda bulunuldu.

 

ETİKETLER