Almanya'dan Cemal Kaşıkçı açıklaması

AA |  09 Kasım 2018 Cuma - 19:08 | Son Güncelleme : 09 11 2018 - 19:08

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Adebahr, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin henüz tüm soruların cevaplandırılmadığını söyledi.


Almanya Dışişleri  Bakanlığı Sözcüsü Maria , başkent Berlin'de yaptığı açıklamada, Almanya Dışişleri  Bakanı Heiko Maas'ın, iki gün önce, Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayının tümüyle  aydınlatılmasını istediğini anımsattı.
 
"Henüz tüm sorular cevaplanmadı." diyen Adebahr, bu olayın  aydınlatılmasında ısrar ettiklerini, bunun mümkün olan en hızlı şekilde  yapılmasını beklediklerini dile getirdi.
 
Cemal Kaşıkçı cinayeti
 
Suudi gazeteci Kaşıkçı'dan, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul  Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamamıştı.
 
Suudi Arabistan yönetimi, 18 gün sonra gazeteci Kaşıkçı'nın  konsoloslukta öldürüldüğünü kabul etmek zorunda kalmıştı.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, "Maktul Cemal  Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 tarihinde, evlilik işlemleri için girdiği Suudi Arabistan  Krallığı İstanbul Başkonsolosluğunda, daha önceden yapılan planlama  doğrultusunda, başkonsolosluk binasına girer girmez boğularak öldürülmüştür.  Cesedi, yine önceden yapılan planlama doğrultusunda parçalanarak yok edilmiştir."  ifadesi kullanılmıştı.

ETİKETLER