Almanya'daki Türk, corona virüsü yendi! Yaşadıklarını böyle anlattı

DHA |  25 Mart 2020 Çarşamba - 15:25 | Son Güncelleme : 25 03 2020 - 15:25

Almanya’da 36 yıldır işçi olarak çalışan 52 yaşındaki Ahmet Arpacı corona virüse yakalandı. Tedavi sonrası sağlığına kavuşan Arpacı, yaşadıklarını anlattı.


Almanya’da 36 yıldır işci olarak çalışan Adanalı Ahmet Arpacı, geçen hafta öksürük, yüksek ateş ve nefes darlığı şikâyetleriyle hastaneye başvurdu.
 
BU HAFTA TABURCU OLACAK
 
Hastanede yapılan koronavirüs test sonucu pozitif çıkan Arpacı, Köln’ün Ehrenfeld semtindeki St. Franziskus-Hospital Hastanesi’nde tedaviye alındı. Arpacı'nın tedavisinin iyiye gittiği, bu hafta içerisinde taburcu olacağı belirtildi.
 
"BEN ÇIKTIM MI HEPİNİZİ ARARIM, DURUMUM KÖTÜ"
 
Ahmet Arpacı, tedavi sürecinde yaşadıklarını cep telefonunun kamerasıyla kayda aldı. Arpacı’nın çektiği ilk görüntüde, durumunun çok kötü olduğu gözlemlendi ve kendisine ulaşmaya çalışanlara "Ben çıktım mı hepinizi tek tek ararım, durumum çok kötü, Allah bana yardım etsin Ya Rabbim" dedi.
 
"ATEŞİM BİRAZ DÜŞTÜ"
 
Arpacı'nın, çektiği ikinci videoda ise durumunun biraz daha iyi olduğu görüldü. Görüntülerde, arkadaşlarına ve Adanalı hemşehrilerine seslenen Ahmet Arpacı, "Selam arkadaşlar, teşekkürler, ateşim biraz düştü, biraz kendime geldim” dedi. 
 
"SELAM MAVİ ŞİMŞEKLER"
 
Son videosunda özellikle bu süreçte kendisine destek olan Adanalı hemşehrilerine seslenen Arpacı “Selam mavi yürekliler, mavi şimşekler Adana Demirsporlular, çok teşekkür ediyorum” diyerek iyileştiği görüntülerini paylaştı.
 
ÇİN’İN VUHAN KENTİNDEN GELEN PARÇALARDAN KAPTI
 
Ahmet Arpacı, uzun süredir bronşit ve astım rahatsızlığı bulunduğunu ve risk gurubunda olduğunu ifade etti. Arpacı, doktorların, Çin’in Vuhan şehrinden çalıştığı fabrikaya gelen yedek makine parçalarından veya onların paketlerinden koronavirüsü kaptığını tahmin ettiğini açıkladı.
 
AİLESİNDE RASTLANMADI
 
Ahmet Arpacı ile beraber çalışan üç iş arkadaşına da koronavirüs testi yapıldığını ve onların sonuçları negatif çıkınca karantinaya alınmadan evlerine gönderildiğini söyledi. Arpacı evli ve üç çocuk babası, 36 yıldır Almanya’nın Köln kentinde dünyaca ünlü bir otomotiv fabrikasında işçi olarak çalışıyor. Arpacı ailesinde koronavirüse rastlanmadığını ayrıca belirtti.