Alman turist hırsızlık yaparken yakalandı

AA |  28 Ağustos 2018 Salı - 18:31 | Son Güncelleme : 28 08 2018 - 18:58

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir mağazadan çanta çalan ve kolundaki otel misafir bilekliği sayesinde tespit edilerek yakalanan Almanya uyruklu kadın turist, tutuklandı.


Alınan bilgiye göre, Side Mahallesi'nde bulunan bir mağazada alışveriş  yapan yabancı uyruklu turist çift, içeride çantalarının kaybolduğunu söyleyerek  mağaza yetkililerine haber verdi.
 
Güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu, turistlerin koltuk üzerine  bıraktıkları çantanın, bir kadın tarafından alındığı tespit edildi. Mağaza  yetkilileri, durumu jandarmaya bildirdi.
 
İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini  inceleyerek, çantayı alan şüphelinin bileğinde otel misafir bilekliği bulunduğunu  tespit etti. Yapılan araştırmada, hırsızlık olayını gerçekleştiren şüpheli  kadının, Almanya uyruklu Adelhit Kartman olduğu ve Side'de 5 yıldızlı bir otelde  konakladığı belirlendi.
 
Cumhuriyet Savcılığının kararıyla turistin kaldığı otel odasında  yapılan aramada, çalındığı tespit edilen siyah çanta bulundu. Tercüman ve avukat  eşliğinde alınan ifadesinde suçunu itiraf ettiği belirtilen Kartman, çıkarıldığı  mahkemece tutuklandı.
 
Çantanın da sahibine teslim edildiği bildirildi.
 

ETİKETLER