Son dakika: ALES sonuçları açıklandı! ALES sonuç sorgulama

AA |  03 Aralık 2019 Salı - 16:46 | Son Güncelleme : 03 12 2019 - 17:22

ALES 3 sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (2019-ALES/3) sonuçlarının açıklandığını duyurdu. İşte, ALES sonuç sorgulama sayfası...


ALES sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 17 Kasım'da  uygulanan 2019-ALES/3'e ait değerlendirme işlemleri tamamlandı. Sonuçların açıklanmasından sonra, adaylar ALES sonuçları sorgulama nasıl yapılır? sorusuna yanıt aramaya başladı. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U.Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilirler. 
 
Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin "sonuc.osym.gov.tr" sitesinden  T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.
 
 

İŞTE ÖSYM'NİN RESMİ SİTESİNDEKİ DUYURU;

ALES: AKADEMİK PERSONEL VE LİSANSÜSTÜ EĞİTİMİ GİRİŞ SINAVI 2019-ALES/3 SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

17 Kasım 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2019-ALES/3) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 03 Aralık 2019 tarihinde saat 16.15'ten itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tradresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ALES soruları ve cevapları da erişime açıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM)  Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2019-ALES/3) cevap  kağıtları erişime açıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 17 Kasım'da  uygulanan 2019-ALES/3 adaylarının cevap kağıtlarının görüntüleri, cevap  kağıtlarına yaptıkları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması  sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru yanıtları yayımlandı.

Adaylar, bu belgelere, 10 gün süreyle ÖSYM'nin "ais.osym.gov.tr"  sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ulaşabilecek.