ALES sınav giriş belgesi sorgulama! ALES/3 başvurusu nasıl yapılır?

26 Eylül 2018 Çarşamba - 7:32 | Son Güncelleme : 26 09 2018 - 7:37

YÖK tarafından yapılan açıklamanın ardından yılda üç kez yapılmasına karar verilen ALES sınavınınn ikinci bu hafta sonu gerçekleştirilecek. Akademik kariyer düşünen adaylar açısından büyük önem arz eden ALES sınavı için sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından geçtiğimiz hafta erişime açıldı. Peki ALES/3 sınav başvurusu nasıl yapılır?


ALES sınav giriş belgeleri yayımlandı. ÖSYM tarafından 30 Eylül Pazar sabahı gerçekleştirilecek olan ALES/2 sınavı için adaylar sınav giriş belgelerini almaya devam ediyor. ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifre girildikten sonra adaylar ALES sınav giriş belgelerini alabilecek. ÖSYM tarafından yapılan uyarıda ALES sınavına giren adayların 10:00'dan sonra sınav salonlarına alınmayacağı bilgisi adaylarla paylaşıldı. 
 
 ALES/3 SINAV BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
 
YÖK başkanı tarafından yapılan açıklama ile yılda üç kez yapılmasına karar verilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavının sonuncusu için başvurular alınmaya devam ediyor. Bu yıl ilk kez 3 kez yapılacak olan ALES/3 sınavına başvurular 19 Eylül'de başladı. 27 Eylül'de sona erecek olan ALES/3 başvuruları ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek.