ALES/3 geç başvurusu bugün yapılacak!

10 Ekim 2018 Çarşamba - 15:48 | Son Güncelleme : 10 10 2018 - 15:48

ALES/3 başvurusunu kaçıranlar için ÖSYM'den ikinci bir şans geldi ve ALES/3 geç başvuruları bugün kabul edilecek. Peki ALES/3 başvuruları nasıl ve nereden yapılır? Sınav hangi tarihte düzenlenecek?


ALES/3 sınavı için heyecan dorukta... 18 Kasım'da yapılacak olan ALES/3 başvuruları 19-27 Eylül tarihlerinde gerçekleşmişti. Başvuruyu kaçıranlar için ikinci bir şans olan geç başvurular ise bugün yapılabilecek.

ALES/3 BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

ALES/3 (SONBAHAR) GEÇ BAŞVURU GÜNÜ VE SINAV ÜCRETİ: 10 Ekim 2018, 150,00 TL  (Sınav ücreti aynı gün ödenir.) 

Aday Başvuru Formundaki alanların doldurulmasına ilişkin açıklamalar sırasıyla ve aynı başlıklar kullanılarak aşağıda verilmiştir. Bu açıklamalar dikkatle okunduktan sonra doldurma işlemine geçilmelidir. Aday Başvuru Formu, başvuru işleminin kolay ve yanlışsız yapılmasına yardımcı olacağı için bu forma yazılanlar okunaklı olmalıdır. Formun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın kimlik belgesinde yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır.
 
Adaylara biyometrik yöntemlerle kimlik doğrulaması yapılabilecektir. Biyometrik yöntemlerle kimlik doğrulama uygulamaları için elde edilen veriler sınav hizmetlerinde kullanılmak üzere saklanabilecektir.
 
Aday Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından aday sorumludur. Eksik veya yanlış bilgilerden adayların yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz. Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır.
 
ÖSYM tarafından gerektiğinde adaylara; telefon, SMS, e-posta vb. yollarla bilgilendirme yapılabildiğinden ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki iletişimle ilgili alanların mutlaka güncel ve doğru bilgileri içermesi gerekmektedir.