Aksiyon filmlerini aratmayan operasyonla böyle yakalandılar

AA |  18 Ekim 2019 Cuma - 8:02 | Son Güncelleme : 18 10 2019 - 8:02

Ankara narkotik polisleri, kentin dışında bulunan bir çiftliğe zulaladıkları eroini dikkat çekmemek için ticari taksi ile "torbacı" olarak tabir edilen uyuşturucu satıcılarına dağıtan şebekeye yönelik düzenledikleri operasyonda 6 kişiyi gözaltına aldı.


Ankara Emniyet Müdürlüğü  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu madde tüketimi,  satışı ve imalatının engellenmesi adına yaptıkları istihbari çalışmalar  sonucunda, "torbacı" olarak tabir edilen kentteki uyuşturucu satıcılarına Mamak  Gökçeyurt Mahallesi'nde bulunan bir çiftlikten eroin dağıtıldığı bilgisine  ulaştı.
 
Bunun üzerine çiftliği fiziki takibe alan ekipler, şebekenin eroin  dağıtımını dikkat çekmemek için ticari taksi ile yaptığını belirledi.
 
Film gibi narkotik operasyonu
 
Ticari taksinin çiftliğe gelmesiyle operasyon düzenleyen ekipler,  kapısını koçbaşı kullanarak kırdıkları evde Afganistan uyruklu bir kişinin de  aralarında bulunduğu 6 şüpheliyi gözaltına aldı.
 
 
Operasyonda, narkotik köpekleri "Toma" ve "Pars"  da ticari taksinin motor kısmına ve çiftliğin bahçesindeki üstü kapatılmış kuyuya  saklanan yaklaşık 5 kilogram eroini kısa sürede buldu.
 
Uyuşturucu madde temin ve ticareti suçundan gözaltına alınan  şüpheliler, sorgu için emniyete götürüldü.