AKP’li vekil için şok iddia

gazeteport |  09 Ocak 2008 Çarşamba - 5:18 | Son Güncelleme : 09 01 2008 - 5:18

Gümüşhane AKP eski milletvekili Sabri Varan, 16 yaşındaki kızına şiddet uyguladığı için mahkemelik oldu


Gümüşhane AKP eski milletvekili Sabri Varan, 16 yaşındaki öz kızı Merve Varan’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle mahkemeye verildi. Eski eşinin öz kızına uyguladığı şiddeti affetmeyeceğini söyleyen Nuriye Durmuşoğlu, “Koltuğunu kaybettiği için öfkesini bizden çıkarıyor” dedi…

17 yıllık eşini boşayarak 17 gün sonra meclisteki sekreteri ile evlenen Gümüşhane AKP eski milletvekili Sabri Varan’a şok suçlama. 16 yaşındaki kızı Merve Varan’ı dövdüğü iddiasıyla mahkemeye verilen eski vekilin eşi Nuriye Durmuşoğlu, bugüne kadar yaşadıklarını Kanal 1’den Sevilay Yükselir’e anlattı. 4 çocuğu ile yaşam mücadelesi vermeye çalışan Durmuşoğlu, “Bizi terk etmediği yetmedi. Bir de tekrar aday gösterilmemesinin hıncını bizden çıkarıyor. Bugüne kadar basına tek bir kelime konuşmamıştım ama Merve’ye attığı dayağın hesabını ondan soracağım” dedi.

Eski eşi AKP’li milletvekili Sabri Varan tarafından kandırılarak boşandığını ileri süren Durmuşoğlu, “Eşimin bir başka kadınla evlendiğini basından öğrendim ve şok geçirdim. Bunun üzerine 4 çocuğumun hakkını arayabilmek için yargıya sığındım. Ona kalsa bu 4 çocuğa tek kuruş nafaka vermeyecekti. Ama hukuk bizim yanımızda yer aldı ve Sabri Varan’ı nafaka ödemeye mecbur bıraktı. İşte, hem bundan, hem de vekilliğini kaybetme duygusundan olsa gerek şiddet uygulamaya başladı. Merve’yi polis zoruyla Gölbaşı’nda ki evinden çekip aldım” dedi.

CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM!

Babasından habersiz annesi Nuriye Durmuşoğlu’nu ziyaret ettiği gerekçesiyle dayak yediğini iddia eden Merve Varan, “Babamı asla affetmeyeceğim. Yeni karısının yanında tekme tokat dövdü beni ve sonra da odaya kapattı. Anneme, cep telefonumla mesaj attım. Onun üzerine polisler geldi ve beni kurtardılar. Devlet Hastanesi’nden darp raporu elimizde. Babamın bir daha ne bana, ne de kardeşlerimden herhangi birine şiddet uygulamaması için cezalandırılmasını istiyorum” ifadesini kullandı.

DURUŞMAYA GELMEDİ

28 Aralık’ta görülen ilk duruşmaya gelmeyen eski vekil Sabri Varan, kızına dayak attığı iddialarını yanıtsız bıraktı. Önümüzdeki ay görülecek davanın ikinci duruşmasına gelmediği halde polis zoruyla mahkemeye getirilecek olan AKP’li eski vekil, Başbakan Erdoğan tarafından son seçimde aday gösterilmedi. TBMM’de sekreter olarak görev yapan Nesrin Varan’dan bir de kız çocuğu sahibi olan Sabri Varan, eski eşine ve çocuklarına bağlanan nafakaya, “Ekonomik çöküntü içerisindeyim. Bu meblağları ödeyemeyeceğim” itiraz ederek mahkeme kararını temyize götürdüğü iddia ediliyor.

ETİKETLER

0