AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye tepki: Saldırganlıkları kınıyoruz

23 Ocak 2021 Cumartesi - 18:04 | Son Güncelleme : 23 01 2021 - 19:05

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Vali ve kaymakamlarımıza 'militan' denilerek ahlak dışı ifadelerle saldırılmasını kınıyoruz." ifadesini kullandı.


Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, vali ve kaymakamların  yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı günden bu yana gece gündüz  demeden vazife başında salgınla mücadele ettiklerini belirtti.
 
Mülki idarenin kapasitesini bu dönemde daha yakından gördüklerini  vurgulayan Çelik, "Vali ve kaymakamlarımıza 'militan' denilerek ahlak dışı  ifadelerle saldırılmasını kınıyoruz. Vali ve kaymakamlarımız, 'militanca bir  siyaset' anlayışı tarafından hedef alınıyor. Buna müsaade etmeyiz."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Çelik, vali ve kaymakamların yanı sıra askerler, öğretmenler ve  sanatçıların da bu "militan siyaset" tarafından saldırıya uğradığını belirtti.
 
Vali ve kaymakamların salgından teröre kadar çok zorlu bir mücadeleyi  başarıyla yürüttüklerini vurgulayan Ömer Çelik, vali ve kaymakamların aynı  zamanda illerde kamu düzenini sağlayarak huzur ve refahın sürdürülmesine katkıda  bulunduklarına işaret etti.
 
"Böyle saldırgan bir dil muhalefet kavramını da zehirlemektedir"
 
 Farklı coğrafyalarda Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağını dalgalandıran,  sınırları düşman saldırılarından koruyan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef  alan açıklamaların ise tam bir "şuursuzluk örneği" olduğunu belirten Çelik,  şunları kaydetti:
 
 "CHP'li sıfatı taşıyan yöneticilerin, işçi, çiftçi, öğretmen, basın  mensuplarına yönelik saldırı furyası uzman çavuşlarımızı da hedef almıştı. CHP  idarecileri terörle mücadele eden askerlerimize 'militan' diyerek hakaret ediyor.  Tüm bu saldırganlıkları kınıyoruz. Militan siyaset yıllarca 'Egemenlik kayıtsız  şartsız milletindir ama millet bu egemenliği Cumhuriyet Halk Fırkası eliyle  kullanır'  anlayışıyla demokrasiyi baskı altına aldı. Bu gerici anlayış artık  sona ermiştir. Muhalefet etmek demokrasideki en kuvvetli haktır. Demokratik  muhalefet yerine militanca bir siyasi saldırganlık üretmek yanlıştır. Böyle  saldırgan bir dil muhalefet kavramını da zehirlemektedir. Herkes demokratik adaba  uygun konuşmalıdır."