AK Parti itiraz etmişti! O ilçelerde geçersiz oylar yeniden sayılacak...

AA |  02 Nisan 2019 Salı - 17:30 | Son Güncelleme : 02 04 2019 - 20:26

İstanbul'un Beykoz, Çekmeköy, Şile, Bayrampaşa, Çatalca ve Gaziosmanpaşa İlçe Seçim Kurulları, yapılan itirazlar üzerine geçersiz oyların yeniden sayılmasına karar verdi.


Alınan bilgiye göre, Beykoz İlçe Seçim Kurulu, seçim sonuçlarına  ilişkin AK Parti, CHP ve Vatan Partisi tarafından verilen itiraz dilekçelerini  inceledi.
 
İnceleme sonucunda, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)  Başkanlığı seçimleriyle ilgili tüm sandıklardaki oy pusulalarının yeniden  sayılmasına ilişkin talebinin kısmen kabulü ile oylama sırasında şikayet edilen  ve tutanağa geçirilen oyların sayılmasına karar verildi.
 
AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı'nin itiraz dilekçesinin  kabulüne karar veren İlçe Seçim Kurulu, itiraza konu olan İBB Başkanlığı sandık  kurulu tutanakları ile sayım döküm cetvellerinin ve SEÇSİS'e girişlerinin  kontrolünün de aynı anda yapılması için 3 Nisan saat 09.00'da Çekmeköy Seçim  Müdürlüğü'nde toplanılmasına hükmetti.
 
Çatalca İlçe Seçim Kurulu'nca da AK Parti Çatalca İlçe Başkanlığı'nın  başvurusu üzerine İBB Başkanlığı seçimine ilişkin, gerek şeffaflığın sağlanması  gerekse tespit edilen hatalar olan sayım döküm cetvelleri, sandık sonuç  tutanakları nazara alınarak geçersiz oyların yeniden sayılmasına oy çokluğu ile  karar verildi.
 
AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı'nın itiraz başvurusu  üzerine, Bayrampaşa İlçe Seçim Kurulu, yaptığı değerlendirme sonucunda, İBB  Başkanlığı'na ait oy kullanılan seçim torbalarının tek tek açılarak geçersiz  oyların yeniden sayılmasını karara bağladı.
 
Şile'de de itirazlar üzerine geçersiz oyların yeniden sayılması kararı  alındığı bildirildi.
 
39 İLÇEDE İTİRAZ VAR
 
AK Parti 39 ilçede bulunan seçim kurullarına itiraz başvurusu yapmıştı. 
 

 

ETİKETLER