AK Parti'den o madde için sürpriz adım!

07 Kasım 2018 Çarşamba - 17:07 | Son Güncelleme : 08 11 2018 - 10:54

KHK ile ihraç edilen doktorların çalışmasına sınır getiren madde Meclis Komisyonu'nda tekrar görüşülecek.


TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun dün geceki mesaisinde tartışmalar arasında kabul edilen sağlık torba yasa teklifinin 5. maddesi için AK Parti'den bugün sürpriz bir adım geldi. AK Parti, muhalefet önergelerinin okutup oylanmasının ardından kabul edilen maddenin yeniden görüşülmesi için tekriri müzakere önergesi verdi.
 
TANRIKULU SALONU TERK ETTİ
 
Milliyet'ten Şebnem Hoşgör'ün haberine göre kabul edilen önergenin ardından komisyon başkanı dün gece maddeyle ilgili söz alamayan milletvekillerine sırayla söz veriyor. Bu arada CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Komisyon Başkanı Şenel Yediyıldız'ın "İki cümle..." diyerek kısa konuşmasını talep etmesine tepki göstererek "Siz benim babam mısınız? Ne demek iki cümle. Sizi protesto ediyorum ve komisyonu terk ediyorum" diyerek salondan ayrıldı.
 
5. MADDE NEYİ KAPSIYOR?
 
Yeniden müzakereye açılan madde, KHK ile kamudan ihraç edilen veya güvenlik soruşturması sonucu göreve başlatılmayan hekimler ile diş tabiplerinin sadece Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunmayan özel sağlık kuruluşlarında veya muayenehanelerde çalışabileceğini düzenliyor.